Przegląd tygodnia (1-7 luty)

Miniony tydzień to cztery zapowiedzi nowych polskich gier, a dokładniej trzech i jednej – za ta bardzo znanej – kontynuacji. W zestawie znajdziecie kosmicznego RTS-a i oczywiście symulatory od spółek giełdowych.

W rodzimej branży dzieje się bardzo dużo, co widać po liczbie naszych newsów i tłoku w kalendarzu premier. Polecam zwłaszcza ten ostatni, bo nadchodzących polskich, wartych uwagi gier, jest bez liku!

A co zapowiedziano w tym tygodniu?

Star Exodus (PC)

Ekipa DreamStorm Studios po raz pierwszy zaprezentowała kosmicznego RTS-a – Star Exodus. Gra w 2022 roku trafi na pecety, ale nawet już teraz wygląda interesująco. Chcecie dowiedzieć się co się stało z Ziemią i dlaczego jej mieszkańcy ruszyli na eksplorację wszechświata? Zapraszam do naszego kosmicznie dobrego newsa.

Emergency Road Services Simulator (PC)

Studio T-Bull zapowiedziało kolejny symulator, tym razem pomocy drogowej – Emergency Road Services Simulator. Jest to piąta gra tego gatunku, nad którą pracuje spółka. Premiera: w przyszłości.

Car Mechanic Simulator 2021

Powstanie kolejnej części CMS-a było oczywiste, bo prędzej PlayWay wyrzeknie się symulatorów, niż uśmierci swoją najlepszą markę. Oficjalnej zapowiedzi z fajerwerkami nie doczekaliśmy, za to spółka ujawniła produkcję podczas prezentacji zapowiadanych na ten rok symulatorów gier. Można zakładać, że ponownie zajmie się nią Red Dot Games, a gra prócz pecetów, trafi może na konsole, tak jak CMS 2018.

Essex: The Whale Hunter (PC, PS4, PS5, Switch, XOne, XSX)

Studio 3T Games zaanonsowało symulator wielorybnictwa – Essex: The Whale Hunter. Twórcy zapowiadają morską przygodę inspirowaną słynnym „Moby Dickiem”, ale na razie musicie uwierzyć im na słowo. Jeśli brać na poważnie Steama, to premiera będzie (była?) w roku 1799… Choć w prasówce jak byk stoi 2023! Sporo trzeba będzie zatem poczekać, ale dzięki temu gra trafi na pecety i wszystkie konsole – od starej, po nową generację i Switcha.