Polscy twórcy wspierają WOŚP

Pod hasłem „Przejrzyj na oczy” rusza 30. finał WOŚP.  

Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy małych pacjentów i to właśnie dla nich zbiera w tym roku pieniądze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nazwy urządzeń, które zostaną zakupione za zebrane fundusze, brzmią skomplikowanie, ale fachowcy jednym głosem mówią, że są one bardzo potrzebne.

Już tradycyjnie w akcję Jurka Owsiaka angażują się miliony Polek i Polaków. W tym gronie nie mogło zabraknąć rodzimych twórców kultury cyfrowej – na aukcje trafiły wyjątkowe przedmioty, zestawy i gry. Poniżej zamieszczamy kilka z nich (by zobaczyć pełną ofertę, wystarczy kliknąć w tytuł).

Techland Goodies Pack – Dying Light 2 (koniec aukcji 30 stycznia)

Quest designer Dying Lighta 2 postanowił przekazać na rzecz WOŚP pokaźny zestaw gadżetów, które przez lata uzbierał w Techlandzie. Znajdziemy w nim limitowaną figurkę Aidena Caldwella, bluzę i skarpetki, metalową przypinkę, naklejki, opaski i notatnik. Na bogato!

Ghostrunner (koniec aukcji 31 stycznia)

One More Level przygotowało wyjątkowy zestaw związany z Ghostrunnerem. Zwycięzca licytacji może liczyć na samą produkcję (w wersji na PlayStation 5), plakat z podpisami członków zespołu (z dedykacją), koszulkę i bluzę z nickiem kupującego oraz czapkę z haftowanym logiem OML.

Dying Light 2: Stay Human (koniec aukcji 5 lutego)

Premiera najnowszej gry Techlandu już 4 lutego, dzień później zakończy się natomiast aukcja kolekcjonerki z podpisami twórców.

Serial Cleaner i Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (koniec aukcji 6 lutego)

Draw Distance przygotowało ciekawą ofertę, zwłaszcza dla kolekcjonerów. Zwycięzca licytacji może liczyć na pudełkowe wydanie Seriale Cleaner (PS4) oraz, prosto z Japonii, Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (także PS4). A do tego na winylowy album z muzyką z Shadows of New York w wykonaniu Resiny.

Dzień z twórcami The Medium (koniec aukcji 7 lutego)

Wycieczka i możliwość spędzenia całego dnia z twórcami The Medium… Brzmi całkiem interesująco, przyznacie? Ponadto zespół zaprasza na spacer po krakowskich miejscówkach, które zostały odwzorowane w grze i dokłada do puli garść gadżetów.

Gry na Switcha i gadżety od Crunching Koalas (koniec aukcji 7 lutego)

Crunching Koalas przygotowało pakiet, którym na pewno zainteresują się fani pudełkowych wydań gier na Switcha. Limitowane edycje My Memory of Us, Darkwooda i Project Warlock uzupełniają kolekcjonerskie karty z autografami… A na tym nie koniec! Możemy także liczyć na gadżety z Darkwooda i zestaw zimowo-ratunkowy (bluza, notes, kubek).

Gry na PlayStation 4 i gadżety od Crunching Koalas (koniec aukcji 7 lutego)

To nie déja vu, a kolejna aukcja od ekipy Crunching Koalas! Tym razem związana z konsolą PlayStation 4, a dokładniej z grami wydanymi na tę platformę w pudełkach. Tym razem możemy uzupełnić kolekcję o Lichtspeer: Double Speer Edition, Butchera, Darkwooda, Project Warlock, My Memory of Us i Frostpunka. Z autografami, bo za porty odpowiadają właśnie Koale. A na deser: garść gardżetów.

Press pack Dying Light 2 na PC (koniec aukcji 7 lutego)

Redakcja portalu GryOnline.pl wystawiła na aukcję WOŚP prawdziwy rarytas. Jest nim limitowany zestaw dyinglightowych gadżetów, który był rozsyłany do mediów i influencerów. Ważąca kilkanaście kilogramów skrzynia zawiera m.in. edycją kolekcjonerską gry (na PC), plecak, replikę broni, maseczkę, rękawiczki oraz… łom.

Wycieczka do Czarnobyla i gadżety z Chernobylite (koniec aukcji 14 lutego)

Kolejna petarda, tym razem od studia The Farm 51. Zwycięzca licytacji wejdzie w posiadanie maski przeciwgazowej “Słoń” (wraz z płócienną torbą), limitowanej, ręcznie wykonanej maski Czarnego Stalkera czy kryształu czarnobylitu, w zamykanej gablotce z logo gry. Do tego twórcy dorzucają wycieczkę do Czarnobyla, na którą udamy się wraz z nimi.

Wiedźmin 3 z podpisami przedstawicieli CD Projektu (koniec 14 lutego)

Jeśli jest w Polsce osoba, która nie ma jeszcze w kolekcji pudełkowego wydania Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu, to właśnie pojawiła się nietuzinkowa okazja, by tę zaległość nadrobić. Na aukcję trafiła pecetowa kopia z autografami przedstawicieli CD Projektu.

Gamedec (zakończona 29 stycznia)

Aukcja już się co prawda zakończyła, ale dzięki temu możecie zobaczyć co Wam przepada, gdy zwlekacie z licytowaniem. Anshar Studios wrzuciło na Allegro kolekcjonerkę Gamedeca z masą dodatków, dzięki czemu konto WOŚP zasiliła kwota 970 zł.