Broken Ranks: Darmowe MMORPG zwiastuje się na premierę

Trochę ze wspomnianą premierą przysnęliśmy…

Wrocławski rolplej debiutował we wtorek. Nie był to debiut bezproblemowy, nie obyło się bowiem bez problemów z serwerami, acz ponoć sytuacja jest już opanowana.

Z tej okazji opublikowano zwiastun, który zgrabnie streszcza fabularną podszewkę: po ataku Utoru niedobitki Taernii zmuszone są do ucieczki. Naszym celem będzie ich ponowne zjednoczenie i walka o własny kraj, którą podejmiemy bądź w pojedynkę, bądź w gronie znajomych.

„Walka”, dodajmy, taktyczna. Choć świat gry eksplorujemy w czasie rzeczywistym, a oglądamy go z izometrycznej perspektywy (przywodzącej na myśl klasyki na Infinite Engine), konfrontacje odbywają się w turach. Haczyk? W ciągu raptem kilku sekund musimy ułożyć sekwencję ataków czy zaklęć, dostosowując strategię do oponenta.

Tytuł stanowi twórcze rozwinięcie dwunastoletniego The Pride of Taern. Dodajmy, że bawić się możemy za darmo. Builda pobierzecie za pośrednictwem oficjalnej strony Broken Ranks.

Korzystając z okazji: polecamy nasz wywiad z ekipą Whitemoon Games, której członkowie wyjaśniają, dlaczego w Polsce nie robi się MMORPG-ów.