Polscy twórcy po raz kolejny grają z WOŚP

Po raz 29. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra dla potrzebujących i placówek medycznych. W tym roku pieniądze są zbierane dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

31 stycznia 2021 roku odbędzie się 29. Finał WOŚP, drugi raz w historii dedykowany laryngologii. Za zebrane pieniądze zostaną kupione bardzo specjalistyczne urządzenia, które są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Po szczegóły odsyłam na stronę internetową WOŚP.

Jak co roku swoje wsparcie zaoferowały polskie studia tworzące gry oraz redakcje, które o tych produkcjach piszą i mówią. Są to głównie gadżety ze znanych, także zagranicznych tytułów, wyjątkowy obraz czy dzień bycia testerem gier. Jeśli znajdziecie jakieś ciekawe aukcje na WOŚP związane z polskimi produkcjami, koniecznie dajcie nam znać.

Zostań testerem gier w QLOC-u

Znane rodzime studio QLOC, zajmujące się m.in. portowaniem gier, testowaniem czy lokalizacjami, stworzyło bardzo interesujący pakiet, wystawiony przez sklep Muve. Na aukcji, prócz gadżetów związanych z firmą, wylicytować można jeden dzień wcielenia się w testera gier i poznać kulisy pracy przy grach wideo.

Obraz „Kong” z Serial Cleaners

Studio Draw Distance zaskoczyło wyjątkową aukcją, na której można wygrać obraz „Kong” autorstwa Grzegorza „Czesława Wąsatego” Pamuły, który będzie można zobaczyć w ich najnowszej grze skradankowej – Serial Cleaners. Nie znam się na sztuce, więc zacytuję twórców:

„Jest to obraz w stylu muralu zainspirowany twórczością Jean-Michel Basquiata oraz tematyką związaną z Nowym Jorkiem. Ma wymiary 65×90 cm, wykonany jest na płótnie, w technice łączącej farbę oraz flamaster akrylowy. Przedstawia goryla symbolizującego moc, potęgę i strach, połączonego z łagodzącymi go elementami street artu, kojarzonymi z Wielkim Jabłkiem.”

Pakiet Gamedec z autografami

Studio Anshar Studios pracuje nad swoją najnowszą, cyberpunkową grą RPG – Gamedec. I właśnie z tym tytułem związana jest aukcja dla WOŚP. Zgarnąć można limitowany metalowy plakat z grafiką oraz podpisami twórców, pendrive z zakulisowymi materiałami z gry, klucz Steam na wspomnianą produkcję oraz zestaw książek Marcina Sergiusza Przybyłka z jego autografem.

Unikatowa trylogia Kangurka Kao

Aukcje wystawione przez Tate Multimedia spowodowały szybsze bicie serca u kolekcjonerów pudełkowych wydań polskich gier. Rzadko się zdarza, by do kupienia była cała trylogia najpopularniejszego kangura: Kangurek Kao, Kangurek Kao: Runda 2 i Kangurek Kao: Tajemnica Wulkanu, do tego w folii. Zwłaszcza druga część, wydana w pieknym big boksie. A my czekamy na kolejne wieści od Tate Multimedia, które przecież pracuje nad grą w tym lubianym i znanym uniwersum. Nowa część, remake, remaster? Dowiemy się zapewne jeszcze w tym roku.

Wyjątkowy pakiet The Medium

Krakowskie studio Bloober Team ma powody do świętowania. Wydali dobrą grę The Medium, koszty produkcji się zwróciły, a do tego mogą wesprzeć WOŚP swoją aukcją. Znajdziecie w niej wyjątkowy pakiet z ich najnowszej gry. W skład wchodzi limitowana edycja kontrolera Xbox Series X|S w wersji The Medium, album The Art of The Medium z podpisami twórców, koszulka oraz kod na grę The Medium (do wyboru: PC lub Xbox Series X|S).

Cyberpunkowe gadżety od Sztabu Allegro

Także znany serwis Allegro wystawił sporo ciekawych przedmiotów. Wśród nich znajdziecie m.in. limitowaną figurkę Cyberpunk 2077 od Kamila Kuli, który w grze wcielił się w rolę V. Na pudełku znajdziecie masę autografów od twórców gry i aktorów, w tym Lidii Sadowej, Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Michała Żebrowskiego oraz właśnie Kamila Kuli. Wśród aukcji Sztabu Allegro jest też plecak Cyberpunk 2077 z plakatem i zdjęciem Katarzyny „Bruneci” Cimochowskiej. Przepraszam, ale nie wiem kto to jest, za to Google mówi, że prowadzi kanał stream na Twitchu. Użytkownicy tego serwisu pewnie będą wiedzieć.

Pozostałe aukcje

Jest ich mnóstwo, więc sami możecie sprawdzić i wybrać co Was interesuje. Znany aktor i miłośnik gier Kazimierz Kaczor przekazał na aukcję zestaw gadżetów z gry Gwint, redakcja Gry-online.pl wystawiła na licytację sporo gadżetów, w tym m.in. kolekcjonerkę Cyberpunk 2077 czy pada do konsoli Xbox Series X/S z motywem The Medium od studia Bloober Team i klucz do tej gry na wspomnianą konsolę. Zestawy gadżetów na licytacje przekazała też redakcja CD-Action i dystrybutor Cenega, a w jednym z nich jest m.in. album Cyberpunk 2077: oficjalny kompletny poradnik, puzzle Dying Light czy artbook Frostpunk. Także redakcja Polygamia wystawiła paczkę z gadżetami. Wśród wielu dobroci jest m.in. czapka z prasówki Cyberpunk 2077, koszulka Cyberpunk 2077 x Sprite, czy podkładka pod mysz, naklejki i smycz People Can Fly. Za to Sztab WOŚP z Krakowa wystawił na aukcję wypasioną kolekcjonerkę Wiedźmina 3: Dziki Gon w wersji na Xboksa One.

Pamiętajmy, że liczy się każda złotówka, bo cel jest szczytny.