Polacy przeniosą na Switcha Door Kickers i Midnight Evil

Nad konwersjami mają czuwać dwa różne zespoły.

Warszawskie QubicGames (Rimelands: Hammer of Thor, Rekt) zajmie się portem Door Kickers. Słowem: ciepło przyjętej (średnia ocen: 83%) strategii czasu rzeczywistego od rumuńskiego KillHouse Games, w której koordynujemy działania oddziału SWAT. (Z kronikarskiego obowiązku nadmieńmy, że jej spin-off, Door Kickers: Action Squad, został właśnie nominowany do nagród CEEGA). Dokładna data premiery nie jest znana, ale wiadomo, że tytuł pojawi się w ofercie eShopu w przyszłym roku.

Prezes Jakub Pieczykolan liczy na fakt, że projekt (ponoć największy w historii QubicGames) pomoże mu ugruntować pozycję studia na branżowej mapie.

Pierwszy raz będziemy mogli wydać tak duży i znany tytuł. Podpisanie tej umowy i możliwość pracy nad tak renomowaną grą sprawia, że umacniamy swoją pozycję jako globalny wydawca gier Indie Premium na konsole. Door Kickers posiada oddanych fanów na całym świecie, dzięki czemu nie dość, że powinniśmy odnieść sukces sprzedażowy, to zwiększymy też świadomość klientów o naszej marce. 

Natomiast krakowskie Draw Distance (Serial Cleaner, Vampire: The Masquerade – Coteries of New York) przeniesie na konsolę Nintendo Midnight Evil, horror Nathana Sandersa, który ujmuje zarówno minimalistyczną oprawą, jak i obsługą (z wykorzystaniem mikrofonu). Port powinien zadebiutować już 10 października.