Podwójny rekord polskich gier na gamescomie

Tegoroczne targi gamescom w Kolonii są wyjątkowe dla polskich twórców. Wyjątkowe pod tym względem, że udało się pobić dwa rekordy związane z rodzimymi produkcjami.

O pierwszym z nich pisaliśmy w zestawieniu polskich gier obecnych na największych europejskich targach. Chodzi o rekordową wielkość powierzchni wystawowej dla rodzimych produkcji.

Drugim istotnym osiągnięciem jest liczba gier, które będą prezentowane w Kolonii. W roku 2016 było ich 43, w kolejnym – rekordowym – 58, a w ubiegłym 51. Tym razem udało się poprawić wszystkie wyniki i na gamescomie pojawi(ło) się aż 65 polskich gier. Większość z nich wyjdzie na komputery PC (49 tytułów). Dobrze jest też z konsolami: Xbox One (31), PlayStation 4 (27) i Switch (25). Tylko 5 gier przeznaczonych jest na urządzenia mobilne, a po 3 na platformy VR i Google Stadię.

Zapraszamy wszystkich na targi gamescom w dniach 20-24 sierpnia w Kolonii, gdzie będzie można zobaczyć wiele ciekawych polskich gier, które chcą zdobyć zainteresowanie graczy i mediów z całego świata.