Outriders: Doskonały – choć problematyczny – start

Polski looter shooter znalazł się w top 10 najchętniej ogrywanych gier na Steamie!

Gdy pisze te słowa gra warszawskiego People Can Fly śrubuje własne rekordy. Niemal pół godziny temu obcowało z nią równocześnie blisko 110 tys. graczy! To znacznie więcej, niż w przypadku dema, po które ostatecznie – przypomnijmy – sięgnęło 2 mln obiorców.

Według SteamCharts pozwala to Outridersom zameldować się w pierwszej dziesiątce najchętniej ogrywanych dziś tytułów na platformie Valve, w towarzystwie m.in. Valheima, Team Fortress 2 czy GTA V.

Pamiętajmy, że do tej liczby należy doliczyć odbiorców Xboksa One i Xbox Series X (których było niemało, bo tytuł już w dniu premiery trafił do Game Passa) oraz PlayStation 4 i PlayStation 5. Bez cienia wątpliwości mamy do czynienia z sukcesem…

…na którym cieniem kładą się jednak pierwsze oceny użytkowników. Gdy piszę te słowa 557 klientów postanowiło wystawić na Steamie noty, z czego raptem 48% pozytywne. Uczciwie trzeba powiedzieć, że sporo z nich narzeka na niemożność zalogowania się do gry lub ciągłe wywalanie z serwerów (wiele takich uwag wydają się zgłaszać Chińczycy), mniejszą niż w demie płynność rozgrywki, utrudniające zabawę bugi oraz kłopoty ze sterowaniem. Wygląda to więc na typowe problemy wieku dziecięcego, z których gra nastawiona na multiplayer powinna się szybko wygrzebać (większość oceniających nie przegrała zresztą nawet godziny).

Z pozostałych wieści: nasi krajanie uczcili premierę zwiastunem premierowym oraz prezentacją „ultimate builda”.

Dodajmy, że People Can Fly zaktualizowało również wymagania sprzętowe produkcji.

Zobaczymy, jak sytuacja rozwinie się do rana, już teraz możemy jednak napisać, że mamy do czynienia z najbardziej udaną polską premierą od dawna. Gratulujemy!