Oryginalny puzzle adventure Repressed z datą premiery

Repressed to pierwsza polska gra, która zostanie wydana przez akcelerator gier wideo ARP Games.

W tym oryginalnym tytule gracz steruje swoim własnym cieniem, który porusza się po Pałacu Pamięci, Twojej podświadomości. Repressed jest przedstawicielem gatunku puzzle adventure i podejmuje trudną tematykę traumatycznych wspomnień, radzenia sobie z nimi i szukania pomocy. Cień w grze to tylko punkt wyjścia do opowieści o człowieku, który zmaga się z depresją.

Twórcy z Sigur Studio uważają, że minimalistyczna oprawa to duży atut, pozwalający lepiej wczuć się w grę.

Zauważyliśmy że dorosłe osoby, a szczególnie kobiety, lubią grać w naszą grę. Tutaj trzeba mieć chwilę na zastanowienie, wysłuchanie, przeczytanie, wybranie właściwej drogi. Młodsi nie mają zazwyczaj na to czasu. Szukają szybkiej i emocjonującej rozgrywki. Nasza minimalistyczna grafika na początku zaskakuje, ale potem wciąga i gracze doceniają, mówiąc że była to dobra forma przekazu” – mówi Dariusz Łęczycki, jeden z twórców gry z Sigur Studio.

Przez brak fizycznej postaci poruszanie się jest odmienne od standardów, bo wymaga przede wszystkim oświetlenia. Dla cienia wrogiem jest ciemność, a perspektywa może otworzyć nowe możliwości drogi do odnalezienia własnych wspomnień.

Premiera Repressed jest zapowiedziana na 26 września tego roku.

Powiązane gry: