Mobilna bezpłatna aplikacja PEGI dla rodziców

Ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier uruchomił aplikację mobilną, dzięki której rodzice mogą sprawdzić, czy dany tytuł jest odpowiedni dla ich dzieci.

Od blisko 20 lat Pan European Game Information ocenia i klasyfikuje produkcje według ustalonych kryteriów. Dzięki temu każda wydana w Europie gra ma wyraźne oznaczenia co do odpowiedniego minimalnego wieku odbiorcy oraz o treściach zawartych w danym tytule. Dla rodziców jest to na tyle istotna informacja, że nie muszą znać się na elektronicznej rozgrywce, by wiedzieć, czy dana pozycja nadaje się dla ich dziecka.

Pierwszym oznaczeniem, znajdującym się zawsze na przedniej okładce gry lub widocznym w sklepach cyfrowych, jest kwalifikacja wiekowa – od 3, 7, 12, 16 i 18 lat. Drugim są symbole wskazujące na kontrowersyjne treści (przemoc, seks, strach, wulgarny język, możliwość robienia zakupów za prawdziwe pieniądze).

Od września każdy rodzic może pobrać bezpłatną aplikację w której natychmiastowo sprawdzi produkcję, pozna jej kwalifikację wiekową i ewentualne zagrożenia dla dziecka. PEGI Ratings jest dostępne na systemach Android (sklep Google Play) oraz iOS (sklep App Store). Aplikacja posiada język polski, ale dokładne opisy zastrzeżeń są w języku angielskim. Gry można też sprawdzić przez stronę internetową pegi.info.