BIG Festival: Polacy zdobyli nagrodę na „brazylijskim PGA”

Z drugiej jednak strony: zwyciężyliśmy w raptem jednej kategorii.

O Brazil’s Independent Games Festival szerzej pisaliśmy w tym newsie. Podczas „największego festiwalu gier niezależnych w Ameryce Łacińskiej”, który – co zrozumiałe – w tym roku odbywa się wyłącznie online, do twórców trafia aż 17 statuetek, a zwycięzców wybiera 53-osobowe jury.

Aż cztery wyróżnienia zgarnęły w tym roku brazylijskie produkcje: Retro Machina (Orbit Studio), Let’s Play Cooking (Akom Studio), Do Not Disturb (Hollow Harpy) i Gravitational (Electric Monkeys). Polacy – choć byli nominowany w sześciu kategoriach – w większości musieli obejść się smakiem.

Za grę o „najlepszym kierunku artystycznym” uznano jednak Liberated, które pokonało m.in. Genesis Noir i Chicken Police – Paint it RED! Dodajmy, że przygodówka Atomic Wolf była również nominowana w kategorii „najlepsza narracja”, zresztą wespół z Werewolf: The Apocalypse – Heart of the Forest (oba tytuły musiały uznać wyższość niemieckiego Lost Ember) oraz „najlepsza gra międzynarodowa” (tu bezkonkurencyjne okazało się Curious Expedition 2).

Gratulujemy! Pełną listę zwycięzców znajdziecie pod tym adresem, w tym materiale prezentujemy zaś nominowanych Polaków.