Observer System Redux zapowiedziany, gra AAA w produkcji

Bloober Team pręży muskuły.

Raptem wczoraj krakusi pochwalili się podpisaniem umowy z „globalnym wydawcą”. Umowy, dodajmy, lukratywnej, spółka poinformowała, że całkowita wartość zleconych prac przekracza wysokość jej kapitałów własnych (30,6 mln zł, dane z końca grudnia).

– Podpisana umowa oznacza awans do pierwszej ligi światowych producentów gier. Wszystkie nasze kolejne projekty ze względu na ich wielkość można określać jako indie AAA lub AAA patrząc przez pryzmat naszej specjalizacji. Ze względu na warunki umowy, a także plany marketingowe, szczegóły dotyczące nowego projektu będziemy mogli ujawnić dopiero w przyszłym roku.

– komentował Piotr Babieno, nie zdradzając jednak, o którym z wydawców (i o jakim projekcie) mowa.

Dziś Bloober zapowiedział Observer System Redux, które ukaże się na konsolach nowej generacji. O grze wiemy już od jakiegoś czasu, trwają natomiast spekulacje odnośnie do tego, czym ma ona być. Prezes Piotr Babieno przyznał jedynie (podczas wspomnianej konferencji prasowej towarzyszącej aktualizacji strategicznego na lata 2020-2022), że choć mowa o kontynuacji, to „kontynuacja niekoniecznie musi być kolejną grą”.

https://www.facebook.com/BlooberTeam/videos/676994846383938/