Nightclub Manager: „Nowe oblicze crowdfundingu” jest… enigmatyczne

Gra True Games miała być wizytówką nowej inicjatywy. Sęk w tym, że niewiele ta „wizytówka” pokazuje.

Raisemana (blockchainowa platforma do finansowania społecznościowego) ma nam pozwolić na otrzymywanie udziału w przychodach netto ze sprzedaży ufundowanego tytułu oraz dostęp do „many”, a więc tokenu, który uprawnia do “uzyskania benefitów”. Więcej pisaliśmy o niej choćby w tym materiale, sygnalizując, że już wkrótce ruszy zbiórka na pierwszy projekt.

Minimalny cel na sfinansowanie Nighclub Manager: Violet Vibe wyznaczono na 300 tys. zł, maksymalny: na dwukrotność tej kwoty. A choć True Games (spółka zależna Movie Games) łakomi się na spore sumy, opis gry nie należy do rozbudowanych:

„Noc rozbłyśnie neonami! Nadchodzi NIGHT CLUB MANAGER (pisownia oryginalna – dop. red.), wcześniej znany jako Project Violet.

Nasza nowa gra pozwoli graczom stworzyć własny klub od podstaw. Do twoich zadań będzie należało m.in. zaaranżowanie wnętrz klubu oraz wybór odpowiedniej muzyki, która będzie rozgrzewać atmosferę i zachęcać do tańca. To właśnie ty zdecydujesz, które tancerki będą pracować w twoim lokalu. Ponadto będziesz decydować, kto może się bawić w klubie. Agresywne osoby będą musiały szukać innych planów na wieczór”.

Z kolei pierwszy teaser składa się w pewnej części z builda… ale więcej w nim zdjęć rodem z realnie istniejących klubów.

Ponadto Movie Games chwali się na stronie kampanii sukcesami Drug Dealer Simulatora i niedawnego Gas Station Simulatora. Spółka nakreśla także „oś czasu” produkcji. W październiku jej pracownicy mają „ukończyć system zarządzania klubu” oraz „pełne UI gry”, w listopadzie: „fabułę, cutscenki, nowe modele tancerek, cykliczne zdarzenia… i tak dalej aż do marca 2022, gdy Nightclub Manager rzekomo zadebiutuje. Zaprezentowane materiały nijak jednak nie udowadniają, by build był w tak późnym stadium zaawansowania.

Dodajmy, że projekt rekomendują anonimowi użytkownicy, których wypowiedzi wcale to a wcale nie wydają się pisane przez PR-owców i/lub uczenie maszynowe.

Kwoty, jakie możemy wpłacić wahają się od 100 do 2500 zł. Inicjatywę możecie wesprzeć pod tym adresem.