Movie Games zakłada Road Studio

Roads… where we’re going we need roads.

Parafraza słynnego cytatu z „Powrotu do przyszłości II” wydaje się zasadna, choć bowiem bohaterowie Roberta Zemeckisa przenosili się w czasy, gdy samochody (i deskolotki!) szybowały nad ziemią, nowe studio ma się trzymać nawierzchni.

Road przejmie od spółki-matki marki Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator, które – dowiadujemy się z informacji prasowej – dopisało do swoich list życzeń łącznie 110 tys. potencjalnych odbiorców. Maciej Nowak, prezes świeżo powstałej spółki, twierdzi, że to dobry prognostyk:

– Dotychczasowy odbiór Alaskan Truck Simulator i American Motorcycle Simulator oraz sprzedaż  podobnych gier takich jak Euro Truck Simulator, czy American Truck Simulator pokazują, że obie produkcje mają potencjał do osiągnięcia co najmniej miliona sprzedanych egzemplarzy łącznie na wszystkich platformach.

https://www.youtube.com/watch?v=DjF3IJ71KvI

https://www.youtube.com/watch?v=FTVkguz5EbU

W przyszłości Road Studio zajmie się „kolejnymi grami osadzonymi w uniwersum zapoczątkowanym przez Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator”. Prezes dodaje, że w ciągu kilkunastu miesięcy chciałby zadebiutować na głównym rynku GPW.