Digital Dragons: Students Talent Show odwołane

To kolejna z ofiar koronawirusa.

Tydzień temu informowaliśmy, że tegoroczna edycja DD odbędzie się wyłącznie w wersji online. Przedstawiciele KPT uznali, że rozwój pandemii nie pozwala na organizację stacjonarnego wydarzenia, jednak w rozmowie z PolskiGamedev.pl Maciej Śliwiński zapewnił, że jego zespół dołoży starań, by „przenieść wszystkie elementy Digital Dragons do sieci”. Wymienił w tym kontekście – co znamienne – prelekcje i debaty, Indie Showcase, strefę Expo i Digital Dragons Awards.

O Students Talent Show nie wspomniał nieprzypadkowo. Na oficjalnej stronie wydarzenia pojawiło się właśnie następujące oświadczenie:

„Drogie studentki, drodzy studenci – z przykrością zawiadamiamy o odwołaniu tegorocznego Students Talent Show. Po długich rozmyślaniach stwierdziliśmy, że nie jesteśmy w stanie oddać sprawiedliwości konkursowi w formie online (w której odbędzie się Digital Dragons 2020), w związku z czym zdecydowaliśmy o rezygnacji z STS w tym roku. 😔

Dziękujemy za dotychczasowe zainteresowanie konkursem i zachęcamy do udziału w pozostałych komponentach Digital Dragons 2020 online. Students Talent Show z dużą dozą pewności wróci w 2021, kiedy świętować będziemy 10-lecie konferencji Digital Dragons”.

Więcej o tegorocznej formule Digital Dragons dowiemy się pod koniec miesiąca. Dodajmy, że organizatorzy pozostałych polskich eventów nie zdecydowali się (jeszcze?) na online’owe edycje; tegoroczne Pixel Heaven odbędzie się w dniach 2-4 października, tuż przed Poznań Game Arena i Game Industry Conference (9-11 października).