Model Builder otrzyma figurki z Wiedźmina i Cyberpunka 2077

Pierwsza to klasyka. Druga: japońska wariacja. Trzecia: spoiler.

Symulator modelarza przyciągnął całkiem sporo odbiorców i zanotował niezłą sprzedaż. Ale Moonlit długo opóźniał jego premierę, równocześnie nie notując znaczących postępów nad ogłoszonym ponad dwa lata temu Dog Trainerem. Ten ostatni dał się już zresztą prześcignąć konkurencji, m.in. House Flipper: Pets czy Animal Shelter. Ponadto spółka była w ostatnich miesiąca zmuszona sprzedać ze stratą prawa do Duels of Wizard i zakończyć prace nad pobocznymi projektami.

Tymczasem Model Builder cały czas jest rozwijany, na co dowodem niedawne DLC z The Invicible od Starward Industries oraz ogłoszone właśnie partnerstwo z CD Projektem Red. Na jego mocy buildzie pojawią się figurki Ciri z Dzikiego Gonu, komiksowego „Wiedźmina: Ronina” oraz Johnny’ego Silverhanda trzymającego na rękach pewną istotną fabularnie postać.

Dopowiedzmy, że Rzeźnik z Blaviken pojawił się dotychczas gościnnie w aż trzech tytułach rodem z Japonii (bijatyce Soul Calibur 6, action-RPG-u Monster Hunter World i mech shooterze Daemon X Machina), wkrótce zaś zawita do koreańskiego MMO Lost Ark. Bodaj nigdy nie zaliczył natomiast występu w innej produkcji rodem z Polski.

Komunikat dla inwestorów nie zdradza, kiedy dodatek zadebiutuje. Wiemy jedynie, że będzie to płatne DLC.