Metacritic: Użytkownicy uznali Wiedźmina 3 za jedną z najlepszych gier ostatnich 10 lat

Które to 10 lat serwis pomylił z dekadą.

Jak co toku Metacritic zapytał swoich użytkowników o najlepsze filmy, gry i albumy ostatniego roku. Wyniki bywają zaskakujące (przykładowo w zestawieniu filmów wysoko znalazły się „Joker” i „Jojo Rabbit”, do których krytycy nie pałali w 2019 miłością), polecam zresztą wczytać się w nie samemu (lista jest dostępna pod tym adresem).

Serwis spytał również o najlepsze dzieła dekady… tyle że zrobił to o rok za wcześnie, o czym więcej zaraz.

Które z tytułów uznali za najważniejsze sami gracze? Nie przedłużając…

W ramach akcji „PolskiGamedev.pl bawi i uczy” dopowiedzmy, kiedy właściwie kończy się dekada. Jak tłumaczy na łamach WP profesor Jerzy Bralczyk:

– Zwyczajowo, gdy zmienia się liczba dziesiętna kolejnego roku, to mówimy, że wchodzimy w lata dwudzieste, trzydzieste i tak dalej. Jednak dekada, w rozumieniu drugiej dekady XXI wieku, skończy się oczywiście dopiero za rok i wtedy wejdziemy w kolejną, trzecią dekadę. To nieporozumienie wynika stąd, bo chcielibyśmy, aby początek lat 20. był też początkiem nowej dekady. Tak jednak nie jest.

Innymi słowy: obecna dekada skończy się o północy 31 grudnia 2020 roku. Dodajmy zresztą, że Metacritic myli się w doborowym towarzystwem, bo lata dziesiąte przedwcześnie podsumował w nowym wydaniu (m.in.) polski PIXEL.