MEiN udostępnia za darmo TWoM i zapowiada program „Gry w edukacji”

Od czwartku twórcy mogą zgłaszać swoje gry do programu. Tego samego dnia branżowi dziennikarze spotkają się z przedstawicielami ministerstwa.

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło właśnie dopisanie This War of Mine (11 bit studios) do podstawy programowej.

Jak czytamy na stronie MEiN:

„This War of Mine, to dzieło rodzimego 11 bit studio, które konfrontuje gracza z realiami wojen domowych, a następnie – wzorem szeregu arcydzieł dwudziestowiecznej, antywojennej prozy – proponuje pogłębienie humanistycznej refleksji o perspektywę ofiar: bezbronnych cywilów, w tym dzieci”.

Na strategii bitów bynajmniej się jednak nie skończy.

„W ramach programu tworzymy bazę rekomendowanych gier gotowych do pobrania. Dodatkowo proponujemy scenariusze lekcji z przedmiotów realizowanych w ramach podstawy programowej. Materiały umożliwiają łatwe włączenie gier w proces dydaktyczny”.

Wszyscy, którzy chcieliby zgłosić swoją grę do weryfikacji pod kątem możliwości włączenia do programu, powinni wypełnić tę ankietę. Zostanie ona uruchomiona w czwartek (30.06) o 10:00.

Tego samego dnia w sali kolumnowej Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych przy ul. Mińskiej 65 w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, w której wezmą udział:

  • Przemysław Czarnek – Minister Edukacji i Nauki
  • Szymon Giżyński – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  • Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej
  • Magdalena Hajduk – Dyrektor Biura Nowych Technologii w Instytucie Pamięci Narodowej
  • Marek Czerniak – Przewodniczący Rady Fundacji Indie Games Polska

Powstanie Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych ma stanowić nowy rozdział w kontaktach z branży z administracją publiczną. Rząd chce podjąć dialog z graczami, twórcami i dziennikarzami. Konferencja może być pierwszą od dawna okazją, by ci ostatni spotkali się z  przedstawicielami rządu i na poważnie porozmawiali o potrzebach naszej społeczności.