Land of War: Warszawa sprzed hitlerowskich bombardowań

W rocznicę Powstania Warszawskiego twórcy przypomnieli miasto, którego już nie ma.


Raptem kilka dni temu prezentowaliśmy Wam fragmenty rozgrywki z shootera MS Games, a jego autorzy już wrzucili w sieć kolejny materiał. „Warsaw 39 scene” to okazja, by wyprawić się na ulice, które kilka lat później zostały zrównane z ziemią. Przypomnijmy, że po wybuchu powstania w 1944 Himmler wydał rozkaz, zgodnie z którym ze stolicy Polski „kamień na kamieniu nie powinien zostać”, a Hitler miał polecić, by „każdego mieszkańca zabić”. W efekcie na samej Woli wymordowano 65 tys. ludzi (przede wszystkim cywilów), a ogółem liczba ofiar sięgnęła (według różnych szacunków) od 120 do nawet 200 tys. ludzi. Naziści wyburzyli niemal połowę Warszawy (w tym ogromną część Starego Miasta), wysadzili Pałac Saski i Pałac Brühla, spalili Bibliotekę Publiczną i zdewastowali Belweder.

Produkcja MS Games skupi się na początkowym etapie II wojny światowej, a więc przede wszystkim na latach 1939-1940. Nowy trailer pozwoli wam wsłuchać się w śpiewające karabiny i muzykę z epoki oraz rzucić okiem na tramwaje, szyldy i pomniki. Dodajmy, że pod koniec zamieszczono krótką notkę o powstaniu.

– Prezentujemy Państwu Warszawę z pierwszych dni wojny. Spędziliśmy wiele tygodni na odwzorowaniu już nieistniejących ulic, budynków i zieleni. Dzięki Narodowemu Archiwum Cyfrowemu, oraz prywatnym zbiorom mieszkańców Warszawy, udało nam się zrekonstruować plac Zamkowy wraz z okalającymi go ulicami i nieistniejącym już mostem Kierbedzia. I wszystko to umieściliśmy w silniku gry dzięki czemu każdy, będzie miał możliwość odwiedzić Starówkę przedwojennej Warszawy.

– zachwala pracujący nad tytułem Sebastian Binik.

Gra powinna zadebiutować jeszcze w tym roku. Zainteresowanych odsyłamy na jej steamową kartę katalogową.