Jujubee ma ambitne plany na przyszły rok

Twórcy Kurska i Realpolitiks zamierzają wzbogacić swoje portfolio o… siedem (!) gier.

Jedną dostarczy spółka zależna, a inną portuje giełdowy gigant. Mimo to plan wydaje się ambitny, wszak w 2021 Jujubee samodzielnie zwodowało „raptem” dwie gry (Kursk i Realpolitiks II), a kolejną wydało (Punk Wars). Dodajmy, że większość tytułów z nowego planu wydawniczego miało trafić do graczy w ciągu mijających dwunastu miesięcy, jednak ich debiuty przesunięto.

Ogłoszone dwa lata temu Dark Moon to strategia science-fiction, w której ludzkość ruszyła na podbój księżyca, jednak na przeszkodzie ekspansji stanęła nadzwyczajna aktywność słoneczna (przed którą jednak, dzięki mobilności naszych baz, spróbujemy uciec). Pomysł wydaje się więc podobny do innej rodzimej produkcji – Last Oasis.

Wydane kilka dni temu Punk Wars od spółki zależnej Strategy Forge dotychczas pojawiło się jedynie na pecetach, ale do grona jego odbiorców dołączą wkrótce właściciele konsol Sony i Microsoftu. Także Strategy Forge przygotowuje grę o superbohaterskiej agencji Superheroes Academy, która dodatkowo wybiera się na Switcha.

Zaskoczeniem jest zapowiedź trzeciej odsłony futurystycznych wyścigów Flashout, których bardzo krótki teaser był prezentowany na targach PGA w Poznaniu. Dla przypomnienia: mocno wzorowana na serii WipEout produkcja swego czasu robiła bardzo dobre wrażenie, ale (zapewne przez przeciętną sprzedaż) nieco o niej zapomnieliśmy. Druga część miała premierę w roku 2014, teraz cykl powróci (i to nie tylko na komputerach osobistych, ale także na konsolach PlayStation, Xboksach oraz na Switchu).

Na koniec warto wspomnieć o porcie symulatora nurkowania Deep Diving Adventures, który wyprawi się na konsole Sony i Microsoftu oraz o walce z wirusami w Virus: The Outbreak, jaką będziemy uskuteczniać na iOS-ach i telefonach z Androidem. Ostatnim z anonsowanych na 2022 tytułów jest konsolowa odsłona strategii Realpolitiks II, jaką na nowych sprzętach wyda Forever Entertainment.