Interregnum Chronicles: Signal – SI stawia filozoficzne pytania

Grę osadzono w świecie wykreowanym przez Przemysława Kardę, pisarza SF i eksżołnierza z „Big Brothera”.

Chociaż Karda w reality show nie powojował, odpadając w pierwszym rzucie, jego powieść z 2016 roku sprzedała się bardzo dobrze i lada dzień otrzymamy pierwszą z serii gier osadzonych w świecie Interregnum. „Signal” ukaże się 22 lipca i opowie o relacji sztucznej inteligencji z człowiekiem zamkniętym na stacji orbitalnej. Podczas gdy widziana z okien odległa Ziemia pogrąża się w chaosie, samotny protagonista gry miota się po krążącej w próżni metalowej puszce, usiłując odcyfrować tajemniczy sygnał, który dotarł do niego z kosmicznych rubieży.

W toku zabawy zwiedzimy pomieszczenia stacji, wędrując w stanie nieważkości, a także będziemy dyskutować z naszym wirtualnym towarzyszem. Poczynione postępy pozwolą nam ulepszyć sztuczną inteligencję, dzięki czemu odkodowywanie przyspieszy i przybliży nas do zrozumienia przekazu. Jak widać po poniższym zwiastunie, możemy spodziewać się nie tylko naprawiania szwankującej na stacji aparatury, ale także wszczynanych przez komputer rozważań ontologicznych.

Za grę odpowiada krakowskie studio Spacewalkers, któremu szefuje Tomasz Wacławek – autor ciepło przyjętego, wydanego przez Devolver Digital Ronina. Więcej o Interregnum Chronicles: Signal przeczytacie na Steamie.