„Internetowe Oscary” (ponownie) w rękach Polaków

Kto otrzymał nagrodę za najlepszy trailer? Odpowiedź może być tylko jedna.

O ile w 2020 świętowały Platige Image, Illusion Ray i Techland, w tym roku powody do dumy ma wyłącznie pierwsza z firm. Podczas rozdania Webby Awards, organizowanego przez Międzynarodową Akademię Sztuki Cyfrowej i Nauki (IADAS) konkursu “internetowych znakomitości” otrzymali oni nagrodę publiczności w kategorii „najlepszy trailer”.

Wyróżniono stworzony dla Capcomu cinematik do Resident Evil: Village. Animowaną bajkę wyreżyserowaną przez Jakuba Jabłońskiego możecie podziwiać poniżej:

Dodajmy, że w tegorocznej (26.!) edycji plebiscytu ponad pół miliona użytkowników oddało niemal 2 mln głosów!

– Tym razem musieliśmy pokazać świat gry przez filtr naszej własnej, bajkowej wyobraźni. Każda scenografia, postać i fragment historii stanowi krzywe zwierciadło świata przedstawionego w grze. Bajka, książka dla dzieci i teatr cieni to słowa klucze. Dodajmy do tego unikalne papier mâché i wielowarstwowe wycinanki, z których wykonaliśmy postacie i scenografię i mamy naszą mroczną opowieść, która tylko pozornie skierowana jest do dzieci lubiących bajki

– skomentował reżyser.

Kapituła uznała zaś, że miniony rok należał do 4Creative, autorów materiału promującego igrzyska paraolimpijskie w Tokio.

Dwa lata temu doceniono „platiżowy” zwiastun Metro: Exodus. Wspomniany materiał triumfował także podczas gali Animago Awards (statuetek wręczanych najlepszym trójwymiarowym animacjom i efektom specjalnym).