I Am Jesus Christ: Gwiazdkowy zwiastun z fragmentami Ewangelii

„Na początku było Słowo” – informuje nas narrator, któremu podejrzanie blisko do syntezatora mowy.

Trochę nam teraz głupio, ale w związku z przedświątecznymi pracami nad magazynem „PolskiGamedev.pl” zupełnie zignorowaliśmy drugi zwiastun jednej z najpopularniejszych gier PlayWaya. (Na samym kanale IGN-u pierwszy trailer zanotował 5,3 mln wyświetleń!). A szkoda, bo zapowiada on zwrot ku bardziej realistycznemu podejściu i stylistyczne stonowanie.

Dla przypomnienia: rok temu duet SimulaM & PlayWay zapowiedział, że rozplanowana na ok. 10 godzin gra pozwoli nam stoczyć „realistyczną walkę z szatanem”, wykonać „ponad 30 ikonicznych cudów”, spotkać ponad 60 biblijnych postaci i przebyć z Jezusem drogę od narodzin, przez Ostatnią Wieczerzę, aż do ukrzyżowania i zmartwychwstania.

Nowy materiał to okazja, by wsłuchać się we fragmenty kilku ewangelii, ale również zobaczyć nowe fragmenty rozgrywki. Wynika z nich, że wraz z Chrystusem odwiedzimy Betlejem, przejdziemy się po wodzie i  nauczymy apostołów tego czy owego. Korzystając z okazji ogłoszono, że produkcja już wkrótce pojawi się na Kickstarterze.

Godzi się zauważyć, że spółki z Grupy PlayWay coraz częściej biorą na warsztat biblijne wątki. Gdy piszę te słowa w Polsce powstają aż dwa symulatory papieża oraz symulator Mojżesza.