Hyperstrange prezentuje trailer Postala i cztery nowe gry

Podczas tegorocznego wydarzenia Realms Deep polskie studio Hyperstrange zaprezentowało kolejny trailer gry Postal: Brain Damaged oraz kilka nowych niezapowiedzianych wcześniej tytułów. Powinny one ucieszyć wszystkich fanów gier retro.

Western z demonami i coś dla fanów muzyki elektronicznej

Dwie najnowsze produkcje Hypestrange to Blood West oraz Rayze. Pierwsza z nich jest retro strzelanką w klimacie Dzikiego Zachodu, w której przyjdzie nam walczyć z całymi zastępami krwiożerczych demonów. Możliwość korzystania z szybkiego uniku przywodzi na myśl ostatniego Dooma, a klimat gry przypomina nieco Evil West od Flying Wild Hog. Z informacji podanych na karcie gry na Steamie wynika, że Blood West powinien ukazać się już niedługo. 

Rayze jest natomiast określane przez twórców jako gra z gatunku „first-person skillrunner”. Rozgrywka polega na gnaniu przed siebie i celowaniu w świecące żółte punkty, a to wszystko w rytm szybkiej elektronicznej muzyki. Rayze ma się ukazać jeszcze w tym roku, a już teraz można sprawdzić grę w akcji pobierając dostępne na Steamie demo. Wygląda jak coś, co świetnie sprawdziłoby się w VR.

Nowy Postal w akcji

Polskie studio zaprezentowało również najnowszy trailer kolejnej odsłony Postala. Większość filmu stanowi zabawna animacja z głównym bohaterem gry, ale znajdziemy w nim również ok. 30 sekund soczystego i mocno odjechanego gameplay’u. Data wydania gry planowana jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

Strzelanka i RPG dla fanów retro

Poza własnymi produkcjami Hyperstrange zajmie się wydaniem dwóch zewnętrznych produkcji. Jedną z takich gier jest Supplice. Strzelanka inspirowana grami z lat 90-tych, w której pokierujemy uzbrojoną po zęby inżynierką. Akcja gry osadzona jest w dalekiej przyszłości na odległej planecie, która zostaje zaatakowana przez najeźdźców z innego wymiaru. Jak łatwo się domyślić, gracz musi się ich pozbyć. Przy grze pracuje m.in. Aleksander „Cage” Kowalczyk, czyli osoba odpowiedzialna za grafikę w Ion Fury.

Drugim wydawanym przez Hyperstrange projektem jest Skullstone. Klasyczny dungeon crawler z turową walką i podziemiami pełnymi skarbów oraz zagadek. Gra tworzona jest przez studio Blacktorch Games. Podobnie jak w przypadku Supplice data premiery Skullstone wyznaczona została na rok 2022.

Studio Hyperstrange pochwaliło się przy okazji bardzo dobrym przyjęciem wydanego niedawno Jupiter Hell, sprzedaniem 100 000 sztuk Frozenheim oraz zbliżającą się premierą Elderborn w wersji na Xboxa.