Heavy Duty Challenge: Teaser obiecuje realistyczną jazdę po kamieniołomie

…oraz po innych bezdrożach, na których cztery koła to czasem za mało.

Heavy Duty Challenge to symulator jazdy terenowej, w którym (niczym podczas mistrzostw Europa Truck Trial Motorsport) kierowcy rywalizują w wyzwaniach na trudnym terenie. Nie ścigają się ze sobą, liczy się bowiem precyzja prowadzenia wielokołowego monstrum po wąskich, nierównych trasach.

Dwanaście pojazdów, które Nano Games umieści w grze, ma wiernie odwzorowywać trudności, z jakimi mierzą się zawodnicy. Twórcy obiecują realistycznie odtworzone widoki kabiny, „prawdziwe efekty wizualne i dźwiękowe” oraz wiarygodną fizykę współpracują z autorskim modelem jazdy. Tła zmagań również będą rzeczywiste– dzięki fotogrametrii autorzy uwiecznili pięć miejscówek, w których odbywają się mistrzostwa świata. Tego, że Heavy Duty Challenge pozwoli grać z wykorzystaniem kierownicy, dodawać chyba nie trzeba.

Okazją do zaprezentowania pierwszego zwiastuna z rozgrywką stała się rzeczona impreza – Europa Truck Trial Motorsport. Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczne zawody odbywają się w formie wirtualnych obchodów – uczestnicy poprzednich edycji dzielą się swoimi wspomnieniami z trzydziestoletniej historii konkursu, a teaser Heavy Duty Challenge stanowił jedną z dodatkowych atrakcji. W Heavy Duty Challenge oprócz wirtualnej wersji mistrzostw pojawi się tryb kariery, będą też tablice wyników. Premiera gry zaplanowana została na koniec przyszłego roku.

Powiązane gry: