Hall of Fame #1: Krzysztof Kostowski

Prezes PlayWaya zaczynał od składania samochodów i wojen o stoisko na Grzybowskiej. Choć prasy – sam przyznaje – nigdy nie miał dobrej, trudno odmówić mu nosa i umiejętności spadania na cztery łapy. Czy tego chcemy, czy nie – Kostowski na zawsze zmienił nasze myślenie o polskim gamedevie.

Ruszamy z nowym formatem! W ramach „Hall of fame” bierzemy na spytki ludzi, którzy odcisnęli swe piętno na polskiej kulturze cyfrowej. Naszym pierwszym gościem jest skądinąd znany prezes grupy kilkudziesięciu spółek.

Kostowski wraca myślami do czasów Play Publishing (a więc słynnych „tekturek”, jakimi rzucił wyzwanie pismom w rodzaju „CD-Action”), Maluch Racera, Kajka i Kokosza: Szkoły latania czy słynnego (a może sławetnego?) Detektyw Rutkowski: Is back! W wywiadzie nie zabraknie także wątków bardziej współczesnych: szef PlayWaya wytłumaczy nam swój model biznesowy i rozbroi sporo mitów na jego temat, rozliczy się także z sytuacji wokół Creative Forge oraz odpowie na fundamentalne pytanie: co dalej z symulatorami?

Tradycyjnie gorąco zachęcamy do śledzenia naszego kanału na YouTubie.