Growing Up (niemal) gotowe. Tym razem to Polacy kopiują Chińczyków

Twórcy Weedcraft Inc. i scenarzysta Life is Stange’a przedstawiają…

Vile Monarch zamarzyła się nostalgiczna wyprawa w lata 90., w ramach której moglibyśmy pokierować życiem protagonisty od dzieciństwa, przez edukację i małżeństwo, po wychowanie dziecka (co rozpoczyna cykl zabawy od początku). W tzw. międzyczasie nabędziemy zdolności (będzie ich 200) i obierzemy ścieżkę kariery (42 zawody, w tym astronauta, prezes spółki gamedevowej i prezydent USA). Gameplayowych inspiracji nie trzeba zresztą szukać daleko, rozgrywka wydaje się wręcz skopiowana z chińskiego Chinese Parents.

O zapowiedzianej w kwietniu visual novelce przez długi czas było cicho, choć w czerwcu udostępniono jej demo (pobierzecie je za pośrednictwem steamowej karty katalogowej). Szczęśliwi: autorzy i autorki udostępnili właśnie kolejny zwiastun, przy okazji dzieląc się (rychłą!) datą premiery. Ich „symulator dorastania” sprawdzimy już 14 października.

Za produkcję odpowiada intrygujący miks twórców i twórczyń, m.in. Daniel Sadowski (reżyser i scenarzysta Gardens Inc. & Dr Cares), art directorka Gracjana Zielińska (Cinders & Solstice), Kacper Kwiatkowski (projektant i scenarzysta This War of Mine), Christian Divine (główny scenarzysta Life is Strange), Matthew Ritter (scenarzysta Tales from the Borderlands) i Jim Guthrie (kompozytor Planet Coastera & Reigns: Her Majesty).