Green Hell: Dzięki co-opowi gra poprawiła sprzedaż o 1/3

Piekło wielu, ale dzięki kooperacji zapiekło bardzo wielu.

Dotychczas polski survival sprzedał się w ok. 400 tys. egzemplarzy… jednak wprowadzenie czteroosobowej współpracy poprawiło ten wynik o dodatkowych 180 tys. sztuk! Twórcy z Creepy Jar chwalą się, że – nawet mimo zakończenia okresu promocyjnego (tytuł przeceniono o 25%), Green Hell wciąż znajduje się w gronie najchętniej kupowanych produkcji na Steamie, a jego oceny (84% pozytywnych recenzji użytkowników z ponad 9,2 tys. not ogółem) napawają optymizmem.

O aktualizacji więcej dowiecie się pod tym adresem. Przypomnijmy, że dzięki jej wprowadzeniu Green Hell pobił rekord równocześnie grających. W ostatnich 30 dniach jednocześnie bawiło się niemal 20 tys. ludzi, podczas gdy po premierze amazońską dżunglę przemierzało maksymalnie „raptem” pięć tysięcy.

Spółka zadeklarowała, że zamierza nadal wspierać grę (wcześniej wprowadziła do niej m.in. tryb uprawy roślin). I przypomniała, że jej wynik już wkrótce poprawią konwersje (na PS4, XBO i Switcha) oraz wersja na gogle rzeczywistości wirtualnej. Równolegle Creepy Jar pracuje nad projektem osadzonym w konwencji science-fiction.

Powiązane gry: