Gaming na Giełdzie: Ruszyła Mobile Academy

Gracze (również ci giełdowi) mogą za darmo zgłębić tajniki produkcji tytułów F2P.

Strict Minds i GameDesire przygotowali dla nas dziesięcioodcinkowy cykl webinarów, z pomocą którego chcą ich pomocą przybliżyć realia rynku mobilnego. Tomasz Muchalski, prezes pierwszej z firm, nadmienia, że taki kurs ma na celu odkłamać krzywdzące stereotypy.

„Pomimo sukcesów spółek notowanych na Giełdzie takich jak Ten Square Games, gry mobilne fałszywie kojarzone są z małymi, mniej ambitnymi produkcjami. Mobile Academy ma na celu pokazanie potencjału tego sektora i przybliżenie inwestorom różnic pomiędzy grami na PC czy konsole, a właśnie grami mobilnymi, zwłaszcza free-to-play. To kompletnie różne modele biznesowe, których zrozumienie pomoże w późniejszych decyzjach inwestycyjnych”.

Jak dodaje: według raportów Newzoo sektor gier na iOS-y/Androida stanowi dziś 48% globalnego rynku, a przychody z produkcji przeznaczonych na smartfony i tablety sięgają 80 mld dolarów. Jest się więc o co bić.

Cykl prelekcji otwiera „Wprowadzenie do rynku gier mobilnych”, a więc wykład Marka Wylona i Kacpra Mendakiewicza z GameDesire. Obaj panowie opowiedzą o działaniach liveops, nakreślą mobilny krajobraz i wytłumaczą, dlaczego w ich pracy kluczowa jest analityka.

Kolejne odcinki Mobile Academy ujrzymy już 17.11 i 15.12. PolskiGamedev.pl jest jednym ze współorganizatorów wydarzenia.