GameINN: Polskie studia dostaną kolejne miliony

Znacznie więcej milionów, niż otrzymywały dotychczas.

W tym roku Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zwiększyło kwotę dotacji, która popłynie na prace badawczo-rozwojowe. Polskie studia podzielą między sobą aż 154,4 mln zł, a więc o ok. 50 mln więcej niż w latach ubiegłych.

„Informujemy o aktualizacji dokumentacji dla konkursu nr 4/1.2/2019 – GameINN-IV, ogłoszonego 15 listopada 2019 r. W wyniku aktualizacji zwiększono alokację na konkurs z 100 mln zł do 154 383 714,37 zł”

– czytamy w komunikacie NCBR.

Dla przypomnienia: program powstał w wyniku lobbingu Stowarzyszenia Polskie Gry, które w 2015 zwróciło się do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dodatkowe środki, jakie miałyby zwiększyć konkurencyjność polskiej branży. Inicjatywa działa od 2016 roku, a środki z niej pomogły CD Projektowi w opracowaniu „żywego”, otwartego miasta, animacji twarzy i ciała czy technologii seamless multiplayer (efekty poznamy w nadchodzącym Cyberpunku 2077), Flying Wild Hog zmodernizował dzięki zastrzykowi gotówki swój autorski silnik, zaś Techland – stworzył system walki „z przeciwnikami nietypowych rozmiarów” (który ma być solą nadchodzącego Projektu RPG).