Gallic Wars: Battle Simulator debiutuje

Ale tu ruch, trochę jak na słowiańskim targu. Słowianie mają takie targi na stadionach. Wszystko tam można znaleźć. Dosłownie wszystko. Niesamowite.

Długo nie czekaliśmy. Strategię, w której prowadzimy na Rzym oddziały Galów, zapowiedziano w lipcu, a już jest ona dostępna na Steamie. Dla przypomnienia: wbrew nazwie, Gallic Wars nie ma wiele wspólnego z taśmowo produkowanymi symulatorami wszystkiego. To – według samych twórców:

„Taktyczna gra strategiczna z elementami roguelike, fizyką ragdoll, dynamiczną rozgrywką oferującą oryginalne spojrzenie na gatunek oraz oprawą graficzną inspirowaną legendarną serią komiksów”.

Tytuł pozwala nam wcielić się w przywódcę Galów, który wojuje z rzymskimi legionami za pomocą broni, pułapek, katapult, a nawet czarów. W polu nieodzowni okazują się zwłaszcza dysponujący specjalnymi zdolnościami generałowie, pod którymi służą wcale zróżnicowane jednostki (berserkowie, łucznicy, ciężkozbrojni pikinierzy).

Dodajmy, że gra MadGamesmith nie obciąży Waszych kieszeni, wydawca (Gaming Factory) wycenił ją na skromne 18 zł, a gdy piszę te słowa na Steamie da się ją kupić nawet taniej. Na zachętę otrzymaliśmy krótki zwiastun premierowy.