Fundacja Indie Games Polska nawiązuje współpracę z Fundacją KGHM Polska Miedź

Efekty zobaczymy już niedługo – odbędzie się gamejam, powstaje też niemała niespodzianka dla fanów prasy branżowej.

Fundacja Indie Games Polska, dzięki której działa PolskiGamedev.pl, a polscy twórcy gier mogą liczyć na wsparcie takie jak np. obecność podczas targów Gamescom, nawiązała współpracę z nowym partnerem – Fundacją KGHM. Powołana do życia przez jedną z największych spółek państwowych fundacja do tej pory angażowała się m.in. w szkolenia pierwszej pomocy czy promocję piłki nożnej wśród młodzieży. Teraz przyszedł czas na pomoc tym, którzy chcą realizować się jako producenci gier.

Obie Fundacje współpracują przy Programie Wsparcia Młodych Talentów w Sektorze Producentów Gier Komputerowych. Już teraz wiemy, że przełoży się to na faktyczne działania. W dniach 11-13 grudnia odbędzie się Warsaw Film School Game Jam, podczas którego młodzi autorzy będą rywalizować, w ograniczonym czasie tworząc grę na zadany temat. Odbędą się również wykłady, podczas których branżowi eksperci – tacy jak Maciejem Miąsik (Pixel Crow), Krzysiek Pachulski (Unreal Engine) i Michał Król (11 bit studios) – podzielą się swoją wiedzą.

Opracowany zostanie również magazyn branżowy, w którym czołowi polscy autorzy pochylą się nad grami komputerowymi rozumianymi jako przykład zaawansowanej technologii, narzędzie edukacji czy instrument dyplomacji kulturalnej. Pismo otrzyma postać wieloaspektowego raportu. Ukaże się w postaci cyfrowej w grudniu, a w styczniu 2021 zostanie wydane w postaci bezpłatnego periodyku drukowanego.