Frostpunk 2 zapowiedziany, ale bez prezentacji rozgrywki

11 bit studios zapowiedziało kontynuację strategicznego hitu z 2018 roku. Frostpunk 2 doczekał się karty w sklepie, strony internetowej i trailera, z którego niestety niewiele wynika.

Pierwszy Frostpunk został ciepło przyjęty przez krytyków oraz okazał się sporym finansowym sukcesem polskiego studia, więc zapowiedź kontynuacji nie jest dużym zaskoczeniem. Sporym zawodem jest natomiast ilość opublikowanych materiałów na temat sequela. Mogło się wydawać, że po udostępnionym dwa miesiące temu teaserze, w kolejnej aktualizacji twórcy podzielą się z graczami dużo większą ilością informacji. Niestety nic z tego.

Największą „atrakcją” jest na ten moment 90-sekundowy trailer, który zawiera dużo śniegu i krwi, ale próżno na nim szukać fragmentów rozgrywki. Podobnie jak na sześciu zdjęciach, które przedstawiają wyłącznie sceny z wspomnianego filmiku. 

Z opisu gry na Steamie dowiadujemy się jednak kilku informacji na temat najnowszej produkcji polskiego studia. Akcja Frostpunk 2 będzie się rozgrywać 30 lat po apokaliptycznej burzy śnieżnej, która sprawiła, że całą planetę ogarnęła wieczna zima. Gracz ponownie wcieli się w przywódcę miasta, a jego zadaniem będzie rozwijanie metropolii i podejmowanie trudnych decyzji. Tym razem najważniejszym surowcem zamiast węgla okaże się „czarne złoto”, czyli ropa naftowa.

Twórcy opublikowali również wypowiedź Jakuba Stokalskiego, który pełni funkcję współreżysera gry. Wynika z niej, że gra ma być większa, bardziej doszlifowana, a poszczególne aspekty mają zostać mocno rozbudowane. I to by było na tyle. Standardowe więcej oraz lepiej.

Frostpunk 2 ukaże się na PC i będzie dostępny na Steamie, w Epic Game Store oraz na polskim GOG-u. Niestety nie mamy jeszcze żadnych informacji na temat daty premiery gry.

Z wywiadu, który przeprowadziliśmy niedawno z prezesem 11 bit studios Przemysławem Marszałem wiemy jednak, że Frostpunk 2 nie jest tajemniczym Projektem 8, nad którym pracuje polski developer. Na jakiekolwiek informacje na jego temat będziemy musieli jeszcze poczekać.

Powiązane gry: