Car Mechanic Simulator 2021 na podium bestsellerów Steama, a akcje PlayWay rosną

11 sierpnia swoją premierę miał Car Mechanic Simulator 2021. Gra od Grupy PlayWay zaliczyła rewelacyjny wynik, wskakując na pierwsze miejsce globalnych bestsellerów Steama.

W momencie pisania tej wiadomości podstawowa wersja gry zajmowała trzecie miejsce na liście, a pakiet Starter Bundle, zawierający dodatkowo dwa DLC, uplasował się na drugiej pozycji.

Wrażenie robi również liczba użytkowników grających w polską produkcję. W szczytowym momencie Car Mechanic Simulator 2021 miało uruchomione na PC jednocześnie 14 883 graczy. Jak poinformował na swoim Twitterze prezes Grupy PlayWay Krzysztof Kostowski, najnowszemu symulatorowi mechanika udało się pobić dotychczasowy rekord grupy, który należał do House Flippera. Warto też pamiętać, że od dzisiaj gra dostępna jest również na konsolach Playstation 4 oraz Xbox One.

Car Mechanic Simulator 2021 zbiera bardzo pozytywne recenzje. Prawie 92% z 437 wystawionych na Steamie opinii jest pozytywna. Gracze chwalą dużą liczbę aut, możliwość opuszczania garażu, dodanie systemu wymiany płynów, czy mini-gry powiązane m.in. z wyważaniem kół. Gra krytykowana jest głównie za brak bardzo znaczących zmian w stosunku do poprzedniej części oraz nieco już przestarzałą grafikę.

Tak udana premiera nie mogła nie mieć wpływu na kurs akcji spółki PlayWay. Od wydania gry ich cena wzrosła o ponad 13%. 11 sierpnia wynosiła 447,40 zł, a dzisiaj w szczytowym momencie osiągnęła wartość 510,00 zł. Przy okazji zachęcamy do wysłuchania naszego wywiadu z prezesem firmy PlayWay Krzysztofem Kostowskim, który przeprowadziliśmy dwa tygodnie przed premierą nowego Car Mechanic Simulatora. 

Powiązane gry: