Fear Effect Reinvented niespodziewanie anulowane

Nie doczekamy się remake’u pierwszej części Fear Effect.

Przynajmniej nie od polskiego studia, bo rodzime Forever Entertainment i Square Enix Limited rozwiązały umowę na stworzenie i wydanie Fear Effect Reinvented. Jest to dość zaskakująca informacja, bo firmy współpracowały wcześniej przy innej grze z tego uniwersum – Fear Effect Sedna. Co prawda development powierzono wtedy francuskiemu studiu Sushee, a polska spółka była współproducentem, sfinansowała przedsięwzięcie i zajmowała się marketingiem. Wydawcą w 2018 roku było właśnie Square Enix.

Zapowiedziany w 2017 roku Fear Effect Reinvented miał być remake’iem pierwszej części serii, czyli de facto grą napisaną od nowa. Tym razem Forever Entertainment tworzyło ją samodzielnie. Tytuł zmierzał na PC i konsole PlayStation 4, Switch i Xbox One. W sierpniu 2022 roku pojawił się nowy trailer z fragmentami rozgrywki i informacją, że Fear Effect Reinvented „nadejdzie wcześniej niż myślisz”. Od tego czasu, przez ponad rok, o grze było całkowicie cicho, aż do teraz.

Jak poinformowało Forever Entertainment, do końca czerwca tego roku wartość skapitalizowanych kosztów związanych z produkcją gry Fear Effect Reinvented wyniosła ponad 1,4 mln zł. Spółka podkreśla, że w najbliższym czasie skupia się na produkcji i wydaniu takich tytułów jak Front Mission 2: Remake, The House of the Dead 2: Remake, Front Mission 3: Remake i Panzer Dragoon II Zwei: Remake.

Warto przypomnieć, że tylko w tym roku Forever Entertainment wydało m.in. takie produkcje jak Criminal Expert (PC), The House of the Dead: Remake (PS5), Magical Drop VI (PC, Switch), Front Mission 1st: Remake (PC, PS4, PS5, XO, XSX), a kilka kolejnych czeka w kolejce.