Farming Life jest tuż za rogiem

O dominację na farmie zawalczą aż trzy polskie studia!

W maju debiutował Farm Manager od triumwiratu Cleversan Software (developer) oraz PlayWay & Sim Farm (wydawcy); była to zresztą całkiem udana premiera, w ciągu trzech dni rozeszło się 26 tys. egzemplarzy. W tym roku ma się także ukazać – a przynajmniej tak twierdzi DM BDM – Farm&Fix 2020 od notorycznych debiutantów z SimFabric. (Gdy piszę te słowa spółka zapowiedziała 14 gier własnych).

Własną symulację farmy szykuje także Pyramid Games (jej wydaniem zajmą się Gaming Factory i Ultimate Games). Tytuł zadebiutuje na pecetach już 18 października, by – zależnie od wyników sprzedażowych – (nie) pojawić się później na konsolach.

Ma to być singlowa, relaksująca strategia, która – twierdzi Kamil Koryszewski z Gaming Factory – „w pewnej mierze przypomina SimCity”. Autorzy dążą do „kompromisu pomiędzy realizmem a przystępnym trybem rozgrywki”, obiecują „zróżnicowane opcje dotyczące rolnictwa i hodowli” oraz „dużo swobody w gospodarowaniu i decydowaniu”.

Więcej o nadchodzącym tytule dowiecie się z jego steamowej karty katalogowej. W tzw. międzyczasie prezentujemy zaś zwiastun (niestety, dość leciwy).