ZTGK 2023

Gamedev rodzi się w Łodzi!

W czwartek 29.06.2023 rozpoczną się finały 15 ogólnopolskiego konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych – ZTGK 2023 – organizowanego przez Wydział FTIMS Politechniki Łódzkiej wraz z szeregiem sponsorów, partnerów i przyjaciół skupionych wokół rozwoju gier komputerowych i przemysłów kreatywnych. Jest to największe w kraju wydarzenie łączące młodych twórców gier i środowisk wirtualnych ze specjalistami reprezentującymi krajowe i międzynarodowe firmy.

– Sercem wydarzenia są oczywiście uczestnicy i ich oryginalne projekty. – mówi Adam Wojciechowski, Dziekan Wydziału FTIMS Politechniki Łódzkiej, organizator konkursu – Niemniej każda osoba odwiedzająca konkurs będzie mogła doświadczyć swoistej atmosfery bycia twórcą gier poprzez uczestnictwo w testowaniu konkursowych projektów, ale również możliwość posłuchania jak oceniają te projekty specjaliści z branży gier. W ramach wydarzenia odwiedzający będą mogli zaprezentować swoje portfolio lub porozmawiać z przedstawicielami branży jak zacząć pracę w gamdevie. W skład profesjonalnego jury wchodzi kilkudziesięciu przedstawicieli przemysłu z takich firm jak Infinity Ward, INTEL, Something Random, Techland, 11bit studios, Afterburn, Render Cube, Big Cheese Studio, Teyon, Elympics , SUPERHOT, Bloober Team, Cleversan, Sperasoft oraz wielu innych przedstawicieli branż kreatywnych.

Tak zwane sesje hands-on, czyli możliwość zagrania w projekty konkursowe i porozmawiania z ich autorami oraz specjalistami z branży, odbędą się 29 czerwca 2023 pomiędzy godziną 10.00 a 17.00 w hali EXPO Łódź al. Politechniki 4. Zwycięzców poznamy w piątek 30 czerwca podczas gali finałowej, która rozpocznie się o godz. 10:30.

– Na konkursie możemy zobaczyć szerokie spektrum projektów. Począwszy od gier komputerowych, gier mobilnych oraz doświadczeń VR, aż do autorskich konceptów graficznych i animacji stworzonych w ramach ścieżek artystycznych. – dodaje Rafał Szrajber, organizator konkursu z ramienia ASP w Łodzi i Politechniki Łódzkiej – Młodzi twórcy mają okazję nie tylko wygrać nagrody ale przede wszystkim zyskać bezpośrednie kontakty do przedstawicieli branży gier, a bardzo często również ofertę pracy. Wielokrotnie w minionych edycjach uczestnicy na finałach ZTGK znajdywali wydawcę, który swoim doświadczeniem umożliwiał dopracowanie i publikację ich gry. W zeszłym roku tak było chociażby ze zwycięzcami ścieżki Mobile Games. Możemy zatem śmiało powiedzieć, że już od kilkunastu lat polski Gamedev rodzi się w Łodzi! – podsumowuje.

Wstęp na finały konkursu jest bezpłatny.

Regulamin i wszystkie informacje na stronie oficjalnej i Facebooku.