ER Pandemic Simulator: Za rok zaczniemy ratować pacjentów

Movie Games przeznaczy część zysków na walkę z pandemią.

Niedawno donosiliśmy, że Movie Games stawia na produkcję gier traktujących o czynach mało chwalebnych i niezbyt sprzyjających zdrowiu, acz wcześniej naszą uwagę zwrócił plan wydania gry proekologicznej. ER Pandemic Simulator również wydaje się tytułem z wartościowym przesłaniem – wcielimy się w niej w lekarza, którzy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pomaga chorym, gdy dookoła szaleje pandemia.

Otrzymamy do dyspozycji kompendium zawierające opis symptomów chorych i uzbrojeni w nabytą dzięki niemu wiedzę przystąpimy do diagnostyki. Będziemy badać pacjentów i rozmawiać z nimi, a gdy to nie wystarczy (albo jeśli uznamy, że chory nie mówi prawdy) – do akcji wkroczy ciężki sprzęt. Twórcy zapowiadają obecność “w pełni wyposażonego laboratorium” oraz stacji diagnostycznych, dzięki którym przeprowadzimy tomografię, prześwietlenia, zrobimy USG czy EKG.

https://www.youtube.com/watch?v=5FlanKVApxM

Movie Games planuje dodać również “opcję zarządzania trzypiętrowym szpitalem” – i jak widać na zwiastunie powyżej, budynek może stać się niemal placówką wojskową. Tu nasze zadania nabiorą dodatkowej wagi, bo będziemy musieli jak najszybciej identyfikować i odizolowywać pacjentów zakażonych nowym wirusem, kontrolować zapasy leków i dbać o wystarczającą ilość środków ochrony osobistej dla naszego personelu. Twórcy zapowiadają zresztą, że nowy tytuł ma być formą podziękowania dla ludzi walczących z koronawirusem.

Prezes Movie Games, Mateusz Wcześniak, deklaruje:

„Praca lekarza w obliczu niespotykanych dotąd wyzwań, takich jak pandemia koronawirusa, jest naprawdę bardzo wymagająca. (…) Setki tysięcy lekarzy oraz pielęgniarek ryzykuje życie, aby dbać o zdrowie zakażonych. Chcemy, aby odbiorca naszej gry zobaczył, jak ciężki jest to zawód oraz jak dużo nasze społeczeństwo zawdzięcza tym osobom. (…) Chcemy oddać hołd ich pracy nie tylko poprzez stworzenie gry, ale również poprzez realne wsparcie walki z koronawirusem”.

“Realne wsparcie” oznacza obietnicę przekazania 10 proc. zysków ze sprzedaży gry na rzecz walki z pandemią.

ER Pandemic Simulator ma ukazać się w przyszłym roku.