Dwie polskie produkcje nominowane do nagród IndieCade 2019

Liberated od Atomic Wolf zwróciło uwagę kolejnego jury, a towarzyszy mu Wanderlust: Travel Stories od Different Tales.

Organizatorzy IndieCade, ważnego amerykańskiego festiwalu gier niezależnych, nominowali dwie produkcje z polski do swoich rozdawanych co roku nagród. To kolejna nominacja dla Liberated od Atomic Wolf, które nie przestaje zwracać uwagi jurorów z całego świata. Gra zgarnęła aż cztery nagrody podczas Pixel Awards Europe 2019, została okrzyknięta najlepszą grą targów przez NAVGTR, a poza nominacją od IndieCade, ma szansę otrzymać główną nagrodę na Sense of Wonder Night podczas nadchodzącego w weekend Tokyo Game Show 2019.

Drugim z tytułów jest Wanderlust: Travel Stories. Produkcja, określana przez samych twórców jako „nie do końca gra” to zbiór interaktywnych opowiadań podróżniczych, dających graczom możliwość zwiedzenia wielu mniej lub bardziej egzotycznych zakątków świata. Produkcja zadebiutuje już w tym miesiącu – jej premierę zapowiedziano na 26 września.

IndieCade to festiwal gier niezależnych odbywający się w tym roku po raz trzynasty. Poza nominowanymi, w dniach 10-12 października 2019 w Santa Monica będzie można zobaczyć ponad setkę gier indie, prezentowanych przez zespoły z całego świata. Gala wręczenia nagród odbędzie się w piątek, 11 października.

 

Powiązane gry: