Dwie polskie gry nominowane do nagrody Golden Joystick Awards

Golden Joystick Awards to jedna z najstarszych ceremonii w branży gier wideo. W tym roku do nagrody zostały nominowane dwie produkcje z Polski.

Z 17 kategorii obie znalazły się w jednej: „Najbardziej wyczekiwana gra”. Nominowane zostało 12 tytułów, a wśród nich Cyberpunk 2077 studia CD Projekt RED oraz Dying Light 2 od Techlandu. Co ciekawe, superprodukcja spółki CD Projekt wygrała tę kategorię w roku 2018.

Głosowanie już wystartowało i jak co roku miliony graczy na całym świecie będzie decydowało o zwycięzcach. Pełna lista nominacji i możliwość głosowania znajduje się na stronie www.goldenjoystick.com. Ceremonia rozdania nagród Golden Joystick Awards odbędzie się 15 listopada.

Polskie gry i studia wielokrotnie zdobywały wyróżnienia w tym plebiscycie. CD Projekt RED zostało wybrane „Studiem roku” w 2015 i 2016, Wiedźmin 3: Dziki Gon był „Najbardziej wyczekiwaną grą” w 2013 i 2014, zdobył tytuł „Gry roku 2015” oraz w tym samym okresie dostał nagrody „Najlepsza fabuła”, „Najlepsze wrażenia wizualne” i „Najlepszy moment w grze”. Doceniony został również dodatek Krew i Wino. W roku 2016 otrzymał nagrody „Najlepsza fabuła” i „Najlepsze wrażenia wizualne”. W latach poprzednich wyróżnione zostały takie gry jak Gears of War, Gears of War 2 – obie współtworzone przez warszawskie studio People Can Fly.

Golden Joystick Awards 2019, kategoria „Najbardziej wyczekiwana gra”:
Animal Crossing: New Horizons
Cyberpunk 2077
Disintegration
Doom Eternal
Dying Light 2
Elden Ring
Final Fantasy VII: Remake
Halo Infinite
Hytale
Marvel’s Avengers
The Last of Us Part II
Watch Dogs: Legion