Drug Dealer Simulator 2 chciałby zaprzyjaźnić się z serialem „Narcos”

Byterunners Game Studio kontynuuje handel marihuaną. 

Od jakiegoś czasu wiemy, że zespół pracuje nad kontynuacją swojego wielkiego hitu. W okolicach premiery (kwiecień 2020 r.) nielegalnym procederem parało się na Steamie blisko 7600 graczy równocześnie; decyzja o wyprodukowaniu kontynuacji była więc oczywista. W międzyczasie powstają też konsolowe porty pierwowzoru (odpowiada za nie spółka MD Games) oraz spin-off Drug Dealer Manager (Exiles Studio).

W osadzonym we wczesnych latach dwutysięcznych sequelu ponownie wcielimy się w dilera. Tym razem będzie nim Eddie, mentor protagonisty oryginału. Poprzez budowanie infrastruktury produkcyjno-handlowej ów zostanie drugim Pablo Escobarem: stworzy wielkie centrum produkcji i handlu substancjami psychoaktywnymi.

Tym razem trafimy do otwartego, inspirowanego Karaibami świata: wyspy Isla Sombra. Zawalczymy na niej o terytorium, skonfrontujemy się z innymi kartelami, poszerzymy siatkę dystrybucji i rynek odbiorców. W zadaniach będą nam przeszkadzać policja, bojówki i konkurencja.

Jak zapowiadają twórcy, Drug Dealer Simulator 2 ma zaoferować liczne usprawnienia – od ulepszonej grafiki (dzięki „najnowszej odsłonie technologii Unreal Engine”), poprzez nowe mechaniki, czy możliwość stworzenia własnego gangu.

Mamy ponadto dobre wieści dla posiadaczy pierwowzoru. W listopadzie pierwsza część Drug Dealer Simulatora otrzyma darmową, rozbudowującą tytuł aktualizację Endgame. Możemy więc liczyć na nowe wątki fabularne, postaci czy mechaniki.

Wracając jednak do „dwójki”: jak informuje wydawca (Movie Games), jego pracownicy „działają w kierunku połączenia serii z niezwykle popularnym serialem telewizyjnym >Narcos<, którego kolejny sezon będzie mieć premierę w sierpniu”.

Debiut gry ma nastąpić w 2023 r. Więcej o projekcie dowiecie się z jego steamowej karty katalogowej.