Drift19 niemal gotowe, by wjechać na tor, ECC Games zapowiada kolejny tytuł

Studio nie wyjedzie jednak poza swoją strefę komfortu.

To niewątpliwie nasz najambitniejszy dotychczas projekt, prace nad nim trwały ponad trzy lata. (…) Drift19 cieszy się ogromnym zainteresowaniem graczy – pierwszy teaser został wyświetlony kilka milionów razy, a zapisy użytkowników, którzy zadeklarowali chęć zakupu gry (czyli dodali tytuł do swojej wishlisty – dop. red.), przekroczyły 95 tysięcy. – oświadczył w komunikacie dla prasy Piotr Wątrucki, prezes ECC Games.

Jego grę sprawdzimy już 7 listopada; edycja early access ma kosztować 25,99 $ (po debiucie pełnej wersji cena wzrośnie o około dziesięć dolarów). Jeszcze przed oficjalną premierą tytuł ma się wzbogacić o dodatkowe tory i samochody oraz tryb multiplayer, a z czasem pojawić się również na konsolach.

Podczas spotkania z inwestorami dowiedzieliśmy się, że budżet produkcji opiewa na 4 miliony złotych i że zespół planuje wypromować ją z pomocą youtuberów. Spółka poinformowała również o rozpoczęciu współpracy z Pawłem Groszem, wicemistrzem Ligi Drift Open w 2017 roku (który ma pomóc twórcom w odwzorowaniu fizyki) oraz ze znaną na rynku motoryzacyjnym firmą Ecumaster (która zadba o realistyczny tuning maszyn).

Studio zamierza dalej rozwijać Car Mechanic Simulator (od momentu premiery na platformach mobilnych liczba pobrań przekroczyła 18 mln), zapowiedziało również, że na pecety, PS4 i XBO ukaże się Track Day Simulator. Czyli, jak pisze prezes Wątrucki:

Gra dedykowana (…) dla fanów motoryzacji i sportów motorowych. System rozgrywki będzie zbliżony do gry Drift19, jednakże zostanie skierowany do szerszego grona odbiorców, fanów motoryzacji a nie tylko driftu. Z uwagi na fakt, iż nowa produkcja będzie oparta o know-how – zdobyty dzięki produkcji gry Drift19, koszty produkcji nowej gry będą niższe, dzięki czemu będziemy mogli przeznaczyć większy budżet na marketing gry.