Doradztwo prawne: Ruszyły zapisy na luty

Jak uczy nas praktyka – z prawem mogą mieć problemy nawet największe spółki gamedevowe.

Doskonale wie o tym CD Projekt, który zmaga się teraz z pozwami zbiorowymi i kontrolą UOKiK-u, o czym rozmawialiśmy z prawnikami podczas naszej niedawnej audycji. (Kilka miesięcy temu zaprosiliśmy zaś ekspertów Fundacji Indie Games Polska, by opowiedzieli nam o prawnych dylematach, z którymi zgłaszają się do nich niezależne studia).

Jeżeli macie wątpliwości odnośnie do umów zawieranych z pracownikami i podwykonawcami, chcecie dowiedzieć się czegoś na temat prawa własności intelektualnej albo sprawdzić, czy podpisujecie korzystną umowę wydawniczą – wasze wątpliwości rozwieją…

  • Kamila Dulska
    Prawnik specjalizujący się w prawie handlowym, ze szczególnym naciskiem na corporate governance i relacje inwestorskie. Świadczy usługi doradztwa prawnego i bieżącej obsługi, różnym podmiotom z branży gamedevu- od początkujących developerów i indyków, poprzez małe i średnie studia deweloperskie a na wydawcach kończąc. Uczestnik konferencji branżowych tj. GIC w 2017 i 2018 roku, Digital Dragons 2018, CGI 2017.
  • Adw. Michał Pękała, LL.M.
    Adwokat specjalizujący się w doradztwie prawnym na rzecz podmiotów z sektora Game Dev. Michał specjalizuje się prawie autorskim, prawie znaków towarowych, ochronie danych osobowych, negocjowaniu umów wydawniczych, developmentowych, licencyjnych, body-leasing, itd. Michał doradza zarówno developerom, wydawcom i inwestorom, z polski i zagranicy. Stały doradca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w segmencie gier wideo. Stały uczestnik i speaker najważniejszych polskich konferencji: Digital Dragons, Mastering the Game, Pixel Connect, GIC.
  • Kacper Bańbura
    Prawnik z wieloletnim doświadczeniem w business developmencie. W 2019 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie oraz zdał egzamin zawodowy. Pracował m. in. w cdp.pl, Klabaterze oraz GOG.com, gdzie zajmował się bizdevem i pozyskiwaniem gier, (przez ostatni rok z biura w Los Angeles). Obecnie współwłaściciel better. gaming agency – agencji wpierającej twórców gier w PRze, prowadzeniu social media oraz poszukiwaniu wydawców.

Doradztwo jest bezpłatne, spotkania odbywają się w biurze Fundacji Indie Games Polska (Marszałkowska 87/5, 00-683 Warszawa) lub zdalnie. Chętnych zapraszamy do umówienia się na spotkanie za pośrednictwem tego formularza.