Digital Dragons: Pierwsi goście & promocyjne bilety

Do Krakowa przyjadą przedstawiciele Arkane Lyon (Deathloop), AMD i European Games Federation, a także silna polska reprezentacja.

Choć do tegorocznej edycji imprezy zostało jeszcze trochę czasu (odbędzie się ona w dniach 15-16 maja), Krakowski Park Technologiczny ogłosił pierwszych gości i gościnie, którzy zawitają do Centrum Kongresowego ICE.

Lista (dostępna pod tym adresem) nie wygląda na razie imponująco, wiadomo jednak, że Paweł Kroenke (Arkane Lyon) wygłosi wykład o cokolwiek intrygującym tytule („Narrative design is like skinning cats. There, I said it.), Gareth Thomas (AMD) opowie nam o zwiększaniu wydajności, a Yaraslau Kot (BelGameDev) – o grach, które starają się opowiedzieć o rosyjskiej napaści na Ukrainę. Hendrik Lesser (European Games Federation) podpowie zaś, w jaki sposób odpowiedzialnie rozwijać swoje studio.

Oczywiście do stolicy małopolski zjadą z prelekcjami także rodzimi twórcy i twórczynie, w tym Maria Borys-Piątkowska (Flying Wild Hog), Marcin Świerkot (Awaken Realms), Piotr Cieślak (Anshar Studios), Radosław Klasa (Sperasoft), Michał Gembicki (Remote Control Productions) i Michał Azarewicz (Mass Creation). Jak co roku imprezie ma towarzyszyć gala Digital Dragons Awards i konkurs Indie Showcase; nie zabraknie także DD Areny, na której zespoły indie znajdą partnerów biznesowych.

Do końca marca bilety są dostępne w niższych cenach (za najtańszą wejściówkę zapłacimy 230 zł, za najdroższą – 2,5 tys. zł). Zainteresowanych odsyłamy do formularza zgłoszeniowego.