Digital Dragons Awards 2020: Znamy nominowanych!

Najwięcej powodów do radości ma Bloober Team. Ciut mniej – Creepy Jar.

Blair Witch, autorskie podejście do horrorów w konwencji found footage oraz Layers of Fear, próba zmierzenia się z filmową spuścizną Georgesa Méliès, zgarnęły łącznie siedem nominacji. W rywalizacji o miano najlepszej polskiej gry 2019 zmierzą się one z Green Hellem od Creepy Jar (nominowanym łącznie w czterech kategoriach), God’s Triggerem od One More Level i Weedcraft Inc od Vile Monarch.

Warto odnotować, że w głównych kategoriach zabrakło m.in. We. The Revolution i Wanderlust: Travel Stories, a więc gier nominowanych do Paszportów “Polityki”. Krakowski “symulator rewolucyjnego sędziego” ma szansę na statuetkę w kategorii “Best polish game art”, Wanderlust zaś – o miano najlepszej gry mobilnej.

Nie przedłużając jednak…

Best Polish Game of 2019
Blair Witch (Bloober Team)
Green Hell (Creepy Jar)
God’s Trigger (One More Level)
Layers of Fear 2 (Bloober Team)
Weedcraft Inc (Vile Monarch)

Best Polish Game Design of 2019
Blair Witch (Bloober Team)
Green Hell (Creepy Jar)
God’s Trigger (One More Level)
Ritual: Crown of Horns (Draw Distance)
Layers of Fear 2 (Bloober Team)

Best Polish Game Art of 2019
Blair Witch (Bloober Team)
Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (Draw Distance)
We. The Revolution (Polyslash)
Layers of Fear 2 (Bloober Team)
God’s Trigger (One More Level)
Green Hell (Creepy Jar)

Best Polish Mobile Game of 2019
Gwent: The Witcher Card Game (CD Projekt RED)
Wanderlust Travel Stories (Different Tales)
#Drive (Pixel Perfect Dude)
Inbento (Afterburn)
Unhatched (Filip Loster)

Best Polish Game Orginal Soundtrack of 2019
Layers of Fear 2 – Arkadiusz Reikowski
Ritual: Crown of Horns – Brunon Lubas
Green Hell – Adam Skorupa & Krzysztof Wierzynkiewicz
Poopdie – Piotr Surmacz
Weedcraft Inc – ES.CE, DJ Eprom, DJ BRK & Guests

Best Foreign Game of 2019
Sekiro: Shadows Die Twice (From Software)
Disco Elysium (ZA/UM)
Control (Remedy Entertainment)
Baba is You (Hempuli Oy)
Death Stranding (Kojima Productions)

Nagrody zostaną wręczone już we wrześniu podczas onlajnowej gali (po szczegóły na temat tegorocznej edycji odsyłam w to miejsce). Ostatecznego wyboru dokona jury w składzie:

  • Łukasz Goląbiowski (Onet Technologie, Komputer Świat)
  • Mateusz Witczak (PolskiGamedev.pl)
  • Piotr Mańkowski (Pixel)
  • Paweł Węgrzyn (Uniwersytet Jagieloński)
  • Krystian Smoszna (GRY-Online.pl)
  • Mariusz Borkowski (Gamemusic.pl)
  • Michał Król (Graczpospolita.pl, PSX Extreme)
  • Grzegorz Bobrek (TVGRY)
  • Tomasz Drabik (Quaz)
  • Jakub Karaś (Pan Kubaka)

Dodajmy, że jak co roku Krakowski Park Technologiczny (organizator DD) wręczy Special Recognition Awards za szczególne zasługi dla rozwoju branży gier w Polsce.