Deadlink: Blastery, bajery i data premiery

Shooter, którego – nie bez podstaw – ochrzciliśmy mianem „Ghostrunnera z blasterami” szykuje się do debiutu w early accessie.

Produkcja swojsko brzmiącego Gruby Entertainment po raz pierwszy pojawiła się na naszych radarach pod koniec ubiegłego roku, z miejsca robiąc wrażenie dynamiką rozgrywki (jedno z jej haseł promocyjnych brzmi: „myśl szybko, strzelaj szybciej”), roguelite’ową konstrukcją map i cyberpunkowym anturażem. Demo tytułu można już było ograć na imprezach online’owych (Steam Next Fest) i stacjonarnych (Gamescom). Wygląda jednak na to, że projekt dorósł do wczesnodostępnej premiery.

Jego twórcy opublikowali zwiastun, na którym aż gęsto od headshotów, wybuchów, dashy i finisherów. Ponadto trailer daje zapoznać się z fragmentami soundtracku (autorstwa elektronicznego zespołu Lazerpunk) i przyjrzeć się uzbrojeniu (na gwiazdę materiału wyrasta miotacz toksycznych granatów).

Co jednak najważniejsze: poznaliśmy moment debiutu Deadlinka w early accessie. Grę sprawdzimy w akcji już 18 października.

Więcej o grze dowiecie się z jej steamowej karty katalogowej. Wszystkim zaś, którzy chcieliby zawczasu zapoznać się z jej ścieżką dźwiękową, polecamy kliknąć w ten link.