Cyberpunk 2077: Widmo wolności narzuca nowe zasady gry

Konferencja Opening Night Live na targach gamescom nie mogła się odbyć bez Cyberpunka 2077.

Studio CD Projekt RED zaprezentowało najnowszy materiał z dodatku Widmo wolności, choć odnoszę wrażenie, że więcej miejsca było poświęcone nadchodzącym zmianom w grze. „Nowe Zasady Gry” i nadchodząca aktualizacja 2.0 dotyczą wielu ważnych aspektów Cyberpunka 2077, które diametralnie odmienią rozgrywkę.

Dodatek „Widmo wolności” wprowadzi do gry wiele nowości: lokację Dogtown, drzewko atutów Relic, misje specjalne, dodatkowe zadania poboczne i aktywności, oraz oczywiście sporo uzbrojenia, wszczepów, ubrań czy pojazdów.

Dużą zmianą jest też darmowa aktualizacja 2.0, która nadejdzie wraz z premierą dodatku. Wprowadza m.in. nowy system atutów i umiejętności, czy jazdę bojową, która umożliwi prowadzenie ostrzału czy używanie hacków podczas przemieszczania się pojazdami. Nastąpi też duża zmiana w zachowaniu policji, która zostanie wyposażona w bardziej zaawansowane SI. Oznacza to, że będzie reagować na poczynania graczy „w oparciu o poziomy eskalacji”. Spodziewać się możemy pościgów, walki podczas jazdy, a nawet ulicznych blokad.

Aktualizacja 2.0 trafi do wszystkich osób posiadających Cyberpunk 2077 na konsolach Xbox Series X|S i PlayStation 5 oraz komputerach PC. Stanie się to 26 września 2023 r., czyli w dniu premiery dodatku „Widmo wolności” na wspomnianych platformach.