Alaskan Road Truckers ruszy w trasę w październiku, drogą pełną nieporozumień

Wydawcy: gra wyjdzie w październiku tylko na PC, w przyszłości tylko na najnowszą generację konsol.
PlayStation i Xbox: chyba jednak nie.

Ciężarówka od Road Studio rozgrzewa silnik i szykuje się do długiej drogi. Alaskan Road Truckers umożliwi graczom przemierzanie trudnych dróg Alaski, gdzie nieprzewidziane warunki oraz zmieniająca się pogoda to tylko początek problemów. Kierowca musi uzupełniać zapasy i tankować, wcielić się w mechanika i przeprowadzać naprawy, być menadżerem i rozwijać flotę pojazdów czy rozbudowywać bazę. Obowiązków mnóstwo, ale w końcu to symulator.

Podczas targów gamescom wydawcy Green Man Gaming Publishing i Movie Games ogłosili, że premiera Alaskan Road Truckers nastąpi 18 października tego roku.

Z informacji prasowej wynika, że zapowiedziana wcześniej na PlayStation 4 i Xbox One gra, trafi jednak na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Jest tylko mały zgrzyt z datą premiery. Wydawcy podają, że Alaskan Road Truckers 18 października wyjdzie tylko na PC. Potwierdza to fragment prasówki.

Jednak na oficjalnym kanale PlayStation w serwisie YouTube znalazł się trailer wersji na konsolę PS5 z datą premiery… 18 października tego roku, czyli tą samą co na PC. Nie wiem, czy doszło do nieporozumienia, czy może wydawcy w ostatniej chwili zmienili decyzję w sprawie PlayStation 5 (i w domyśle także Xbox Series X|S). W PlayStation Store i Microsoft Store dat premier nie ma. Jest za to jeszcze ciekawiej, bo w sklepie Xbox na karcie gry znajduje się informacja, że tytuł wyjdzie też na… Xbox One.

W trakcie, gdy firmy będą sobie wyjaśniały to zamieszanie, możecie jeszcze zobaczyć fragment rozgrywki, którą zaprezentowano kilka dni temu.