Cyberpunk 2077: Nowy protest song

W sam raz do przywołania na dzisiejszej maturze z polskiego.

CD Projekt Red solidaryzuje się z ruchem #BlackLivesMatter i odsuwa pokazy oraz sesje z buildem nadchodzącego tytułu. Zwłoki nie uniknęło Guerrilla Collective (11 bit studios i inni twórcy niezależni podzielą się nowinami dopiero w następny weekend), jak i pokazy gier na PlayStation 5 (na razie nie znamy nowej daty) oraz imprezy PC Gaming Show i Future Games Show (oba przesunięte na 13 czerwca).

Nie znaczy to, że niczego nowego w temacie Cyberpunka nie usłyszymy. Redzi opublikowali kolejny utwór ze ścieżki dźwiękowej nadchodzącego tytułu nagrany przez kapelę Refused – w grze występującą jako zespół Samurai. „The Ballad of Buck Ravers” to utwór na wskroś punkowy, tak muzycznie, jak i pod względem wyrażanego w wersach oporu. Podmiot liryczny oprotestowuje m.in. wyścig szczurów, ma dość „łańcucha tyranii” i nawołuje do zniszczenia status quo, w którym kluczową rolę odgrywają uciskające prostego człowieka bogate korporacje.

Przypomnijmy, że wg analityków Cyberpunk 2077 może zarobić miliard dolarów, a kapitalizacja CD Projektu wynosiła niedawno rekordowe 36,5 mld złotych (stan na dziś: „tylko” 35,9 mld złotych). Gra ukaże się 17 września.

Powiązane gry: