CD Projekt zapłaci karę za nielegalny mural. Przy okazji: spółka otrzymała pozew zbiorowy

W Night City reklamy są wszechobecne. W Sao Paulo nie powinno ich być w ogóle.

CD Projekt reklamował się już na Times Square, Londynie, Paryżu, a nawet w egzotycznej Warszawie. Okazuje się jednak, że mural, który powstał w największym mieście Ameryki Południowej jest dla firmy problemem. Jak donoszą brazylijscy dziennikarze – został on namalowany nielegalnie, w efekcie studio będzie musiała zapłacić ponad 75 tys. dolarów.

W Sao Paulo bowiem funkcjonuje prawo, które zakazuje reklamowania się w przestrzeni miejskiej, na czym zresztą krajobraz jedynie zyskuje.

Za grafikę jest odpowiedzialna firma NaLata. Co ciekawe jej praca zyskała na tyle duże uznanie, że – jak twierdzi UOL – miasto samo chwaliło się nią na swoich mediach społecznościowych!

NaLata i CD Projekt nie zdecydowały się odnieść do sprawy.

https://twitter.com/nerdomanciax/status/1349114538176737283

Korzystając z okazji: spółka poinformowała komunikatem giełdowym o otrzymaniu pozwu zbiorowego od amerykańskiej kancelarii. Jak czytamy:

Zarząd spółki CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, iż otrzymał od współpracującej ze Spółką kancelarii prawnej potwierdzenie złożenia przed Sądem Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla okręgu Centralnej Kalifornii drugiego cywilnego pozwu zbiorowego, przez kancelarię działającą w imieniu grupy posiadaczy amerykańskich papierów wartościowych notowanych pod symbolami „OTGLY” oraz „OTGLF” i opartych na akcjach Spółki. Treść pozwu w tym jego przedmiot i zakres jest tożsama z pozwem, o którym Spółka informowała w RB 68/2020 z dnia 25 grudnia 2020 roku.

Więcej o sprawie przeczytacie w tym newsie. Z pozostałych wieści: Marcin Iwiński zapowiedział, co czeka odbiorców Cyberpunka 2077 w nadchodzących miesiącach, acz przez przypadek wywołał swym oświadczeniem burzę. Gdy piszę te słowa Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta sprawdza, jak Redzi radzą sobie z patchami i rozpatrywaniem reklamacji (oraz czy zarząd nie wprowadził inwestorów w błąd).