Crossroads Inn na pierwszych materiałach z rozgrywki

Kraken Unleashed Studio i Klabater zaprezentowali trailer oraz wideo z rozgrywki z gry Crossroads Inn.

Materiały są ich zapowiedzią przed wizytą twórców na targach gamescom w Kolonii. Blisko 12-minutowe wideo z rozgrywki prezentuje tryb sandbox i jest to pierwsza jego prezentacja udostępniona publicznie. Drugim filmem jest animowany Story Trailer, który stanowi wprowadzenie do kampanii fabularnej.

„W Crossroads Inn wcielasz się w postać właściciela tawerny, która znajduje się w samym sercu baśniowej krainy Delcrys. Do Twoich zadań należy zatrudnienie i wyszkolenie odpowiednich pracowników, zarządzanie dostawami, tworzenie nowych przepisów kucharskich oraz ustalanie menu dopasowanego do odwiedzających Cię gości. Planuj z wyprzedzeniem, dogadzaj różnym grupom społecznym odwiedzającym twój lokal, miej również baczenie na dostawy, a staniesz się najsłynniejszym oberżystą w historii Delcrys. Crossroads Inn to połączenie rozbudowanej gry z gatunku management sim z fabularnymi rozwiązaniami znanymi z gier role-playing.”

Crossroads Inn to nasz najważniejszy tytuł w 2019 roku. W Klabaterze jesteśmy fanami zarówno symulatorów jak i gier RPG. Jako fani zawsze chcieliśmy zagrać w grę, która umiejętnie połączy te dwa gatunki. Tak powstał pomysł na Crossroads Inn – chcieliśmy ożywić nieco skostniały rynek gier symulacyjnych, które zazwyczaj są kompletnie pozbawione sensownej historii.” – powiedział Michał Gembicki, szef Klabatera.

Premiera Crossroads Inn na PC, Mac i Linuksie nastąpi jesienią 2019 roku. Dokładna data zostanie ujawniona na Gamescomie. Gra trafi także na konsolę Xbox One. Za Crossroads Inn odpowiada Kraken Unleashed Games, wewnętrzne studio Klabatera.